A keddi győri közgyűlés végén több témát is felhoztak napirenden kívül a képvsielők. Pollreisz Balázs (MSZP) jelezte, hogy még mindig nem kapta meg azt a listát, amit novemberben kért arról, hogy milyen jelenleg is élő tartozásai vannak Győrnek, nagyon bízik benne, hogy ezt még az igazgatási szünet előtt kézhez kapja. Erre ígéretet kapott.
Balla Jenő (Összefogás Győrért) azt kérdezte, hogy a Kossuth utcai posta kinyitásával kapcsolatban vannak-e tárgyalások, miután az egyetem melletti, és a polgármester körzetében lévő posta kinyithatott. Azt is kérdezte még, hogy a Gazdasági és Tulajdonosi Bizottság tagjaként részt vehet-e a Pannon-Víz rendkívüli közgyűlésén. Előbbire nem kapott választ, utóbbira pedig azt a választ kapta Rácz Attila Pannon-Víz-vezértől, hogy a részvényeseket a polgármesterek képviselik.
A szocialista képviselő rákérdezett aztán még arra is, hogy miért hívtak össze szerdára számos – a mi információink szerint összesen kilenc óvodába és tagóvodába – rendkívüli szülői értekezletet, amiről az óvodapedagógusok semmit nem mondhatnak a szülőknek. Pergel Elza alpolgármester válaszolt, aki elmondta: ötezer óvodai férőhely van, de csak 3600 gyerek van, és azt mondta:
„igen, el kell gondolkodni azon, hogy hogy szabad, hogy lehet, hogy érdemes az óvodáinkat a jövőben működtetni, jövő év szeptember elsejétől”.
Az alpolgármester elmondta: senkit nem keresett meg sem ő, sem a főosztályvezető konkrétumokkal. Egyeztetés van arról, hogy mely óvodákat lenne célszerű a harminchétből átszervezni, ezek minden lehetőségét átvizsgálják, és az óvodai körzetekről is dönteni kell ezek fényében.
„Nem fogunk tudni, és nem is szeretnénk hatvan százalékon vagy ötven százalékon működő óvodákat fenntartani”
– mondta ki végül Pergel Elza alpolgármester, visszautalva a korábban említett számokra. Elmondta: a nagy létszámú óvodákat kéne feltölteni, amelyek kisebb kapacitással működnek úgy, hogy a csoportokat ne kelljen felbontani és a gyerekek érdekei ne sérüljenek. A lényeg az, hogy elindult egy vizsgálat, mivel nincs betöltve több mint ezer férőhely, és lehetne optimálisabban működni. A változások szeptember 1-től lépnek életbe, a helyi képviselőkkel már beszéltek erről, de egyelőre még nem bezárásról van szó, hanem egyelőre csak a körzetváltozásról.
Ha bezárásra kerül sor, akkor az a közgyűlés elé kerül majd.
Dézsi polgármester ezután elmondta, hogy ő inkább nem is beszélne bezárásról, mert az csak félreviszi a dolgokat. Racionalizálásról van szó, és minden gyereknek helye lesz a saját körzetében,
ahogy annaz egyébként muszáj is.