Dézsi Csaba András köztisztviselőként neki járó 35 éves jubileumi jutalmának – ami orvosként, közalkalmazottként eltöltött éveit beleszámítva jár neki – híre bejárta az országos sajtót, ennek kapcsán pedig a városvezető több alkalommal is felemlegette, hogy amikor fideszesként Balogh József MSZP-s polgármester alatt volt alpolgármester, egyszer visszautasított egy jutalmat, ami ráadásul nem is ilyen törvény alapján járó jubileumi jutalom, hanem a közgyűlés által megszavazott jutalom volt.
És való igaz, a Kisalföld 2001. június 23-án számolt be róla, hogy jutalmat kapott a városvezetés: Balogh polgármester bruttó 2,5 millió forintot, a főállású alpolgármesterek 2,4 millió forintot, a társadalmi megbízatású alpolgármester, Dézsi Csaba András pedig 2,2 millió forintot, amit ő visszautasított. Ez valóban nem egy jubileumi jutalom volt, hanem olyan jutalom, amit a közgyűlés rendszeresen megszavazott a városvezetésnek, így Dézsi Csaba Andrásnak is, eleinte félévente, aztán évente,
de az akkor alpolgármesterként dolgozó Dézsi a jelek szerint a többi alkalomkor nem tiltakozott a jutalom ellen.
A Kisalföld 2000 elején megjelent cikke szerint 1999-ben még az volt a gyakorlat, hogy a városvezetők félévente megkapták a fizetésük négyszeresét, azaz a polgármester bruttó 821 ezer forintot (2021-es értéken: 2 millió forint), míg Dézsi alpolgármester 702 ezer forintot (mai értéken: 1,8 millió forint):
2000 év végén aztán már fél év helyett egész évre járt a jutalom, ekkor Balogh polgármesternek 4,3 millió forintos jutalmat, Dézsinek 3,5 milliót szavazott meg a közgyűlés – nem esik szó róla, hogy tiltakozott volna ellene, sőt, a Népszava arról számolt be, hogy a közgyűlésben ezt egy darab MIÉP-es képviselőt, illetve egy, a pártból épp a magas jutalmak miatt kilépett szocialista képviselőt leszámítva mindenki – tehát a fideszesek is – megszavazták.
2001-ben egyébként megemelték a közalkalmazottak és köztisztviselők fizetését, de már ebből sem kért Dézsi alpolgármester, mégpedig a város nehéz anyagi helyzetére hivatkozva. Ezt követte a 2001 nyári jutalom, amelyet – mint azt már említettük – szintén elutasított Dézsi polgármester. Érdemes azonban a Magyar Nemzet cikke alapján felidézni, mit mondott a témáról Balogh...
„Balogh József polgármester kérdésünkre elmondta, az elhangzott véleményeket át fogja gondolni. Szerinte Győrött számos menedzser keres annyit havonta, mint amennyi az ő mostani jutalma, s az önkormányzati szférában sem szokatlan az ekkora összegű kifizetés. - Ezt az összeget az önkormányzati cégek vezetői is megkapják, csak ott prémiumnak hívják, és ők is a köz-, nem pedig a versenyszféra dolgozóinak tekinthetők. A közgyűlési többség megszavazta a döntést, pedig a szocialisták aránya csak 39 százalék a testületben – tette hozzá az MSZP-s polgármester.” (Magyar Nemzet, 2001. 07. 09.)
...és mit Dézsi:
„Dézsi Csaba András alpolgármester a jutalomról való lemondását azzal indokolta, hogy a télen felvett vezetői jutalmakkal már honorálták munkájukat. - Aki közhivatalt vállal, annak nem szabad a mohóság hibájába esni – tette hozzá, majd kijelentette: itt közpénzekről van szó, így nem lehet a vesenyszféra szabályait alkalmazni, s arról sem szabad megfeledkezni, hogy a közhivatalnokok egyhavi fizetésüknek megfelelő jutalmat kaptak. – Nem indokolja semmi, hogy a városvezetők eltérjenek ettől – mondta végezetül Győr fideszes alpolgármestere.” (Magyar Nemzet, 2001. 07. 09.)
Egyébként pedig mondhatjuk: lám-lám, a politikusok jutalma örök slágertéma, és lám-lám, a szocialista városvezetés magának – és hát a jutalmat ugye csak egyszer visszautasító fideszes alpolgármesternek – osztogatott milliós jutalmakat.
De van azért még egy különbség: nézzük meg mai értékre számolva, hogy mennyit is keresett a jutalommal együtt Balogh József.
2001 nyarán inflációt beleszámolva – ezzel a kalkulátorral – 2021-es értéken Balogh polgármester bruttó 6,3 milliós jutalmat, az alpolgármesterek 6 milliós jutalmat kaptak, Dézsi pedig 5,4 milliót kapott volna. Balogh József fizetése Nettó 205 ezer forint volt, ami mai értéken számolva nagyjából 500 ezer forint, ami elmarad a nettóban 900 ezer forint körüli mostani polgármesteri fizetéstől. Ha ezekkel számolunk, akkor kiderül, hogy 2001-ben Balogh polgármester az alapfizetését tekintve a jutalommal együtt keresett nagyjából annyit (kb 10,5 millió forint) reálértékben, mint ma Dézsi polgármester szimplán az alapfizetéséből (10,8 millió.)