Nem hagyják magukat a tápláni civilek, szamizdat kiadvánnyal tájékoztatták a lakosságot a zöldhulladék-kezelő ügyében

Farkas Bazsi 2022-10-10 11:18:00
Szerintük nem volt teljes körű az önkormányzati újság híradása a témában, most maguk terjesztettek hírlapot.

A múlt héten számoltunk be róla, hogy finoman szólva is elég személyeskedő hangvételben számolt be a táplánszentkereszti önkormányzati újság legutóbbi száma a tervezett zöldhulladék-kezelő ügyéről.

Korábban nem egyszer számoltunk be a témáról.

Röviden annyi történt, hogy lakossági egyeztetés nélkül döntött úgy a település polgármestere - a testület jóváhagyásával -, hogy családi házaktól mindössze néhány méterre létesít zöldhulladék-kezelőt. A lakók akkor szembesültek a tervvel, amikor a kezelőt üzemeltető cég munkatársai elkezdték felmérni a területet. 

A civilek aláírásgyűjtésbe kezdtek, annak érdekében, hogy a kezelő egy másik területen létesüljön. Több, mint 600 aláírást gyűjtöttek össze, ami a település felnőtt lakosságának közel egyharmadát jelenti.

A polgármester ezek után lakossági fórumot hívott össze, ahol megint csak azon az állásponton volt a többség, hogy a kezelőt másik helyen alakítsák ki.

Perl János (független) polgármester ekkor azt mondta, hogy két dolog egészen biztos:

A kezelőt üzemeltető céggel, a Fakus-Alpinnal kötött szerződés hibátlan. 
A kijelölt terület alkalmas, és csak ez alkalmas arra, hogy zöldhulladék-kezelőt létesítsenek a faluban.

A Fakussal kötött szerződést - amelyben Péter Imre, magánszemély bérelte a telket az önkormányzattól, majd adta tovább üzemeltetése azt a cégnek - rövid időn belűl felbontották, majd ezúttal már Péter kizárásával, új szerződést kötöttek.

A területről kimondta az ügyben eljáró szombathelyi jegyző, hogy alkalmatlan ipari tevékenységre, az ugyanis zöldövezeti besorolásban van. A polgármester így ismét változtatásra kényszerült, átsorolta a területet, cserébe egy magánkézben lévő szántót vont zöldterületi besorolásba.

A legutóbbi önkormányzati lap számolt be az ügy jelenlegi állásáról, egy képviselő kivételével a képviselő-testület és a polgármester aláírásával jelent meg a cikk. 

Csakhogy a tápláni civilek úgy gondolták, hogy a polgármester szemüvegén keresztül láttatott tények, nem minden esetben voltak teljes körűek, így saját maguk is újságot írtak és szórták be minden egyes háztartásban a településen.

A lap digitális változatát a szerzők az Ugytudjuk.hu-nak is eljuttatták, így mutatjuk is!

Szólj hozzá!

Győrbe érkeztek 2025 legjobb sajtófotói – a Városház téren éjjel-nappal látható a szabadtéri kiállítás

Augusztus 31-ig ingyenesen, a nap 24 órájában nézhetik meg az érdeklődők a 44. Magyar Sajtófotó Kiállítást – a válogatásában győri fotóriporterek munkái is helyet kaptak.

Baka András Magyarország új köztársasági elnöke

A Fidesz, a KDNP, és a Mi Hazánk frakciója nem vett részt a szavazáson.

Bővülhet a győri állatkert – lakossági fórumot tartanak a tervekről

A kialakításához szükséges településrendezési módosításról csütörtökön hallgatják meg a helyiek véleményét a Városházán.

Kerékpárral követte, majd brutálisan megtámadta áldozatát a rábatamási rém – vádat emeltek a többszörös visszaeső ellen

A férfi előbb egy kerékpárkereket lopott el a vasútállomáson, később két biciklivel közlekedő nőt támadott meg – az ügyészség végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott.

Hogyan használhatod ki a Google hirdetések új kampányait?

Az online marketing világában az újítások folyamatos megjelenése állandó kihívást jelent a vállalkozások számára.

Tárlatvezetésekkel és kiállításmegnyitóval folytatódik a Rómer Múzeum augusztusi programsorozata Győrben

Agyagkatonák, modern művészet és a Győri Nemzetközi Művésztelep zárókiállítása várja a közönséget.

Nem csak vetítőterem: a mozi mint városi közösségi tér

A mozi jövőjéről legtöbbször nézőszámok, jegyárak és streamingplatformok kapcsán beszélünk, pedig legalább ilyen fontos kérdés, hogy milyen szerepet tölt be egy mozi a város közösségi életében.

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.