Bezárják a győri uszodákat és a sportlétesítmények jelentős részét

Pintér Bence 2022-09-13 17:45:00
Szeptember 15-én a Aqua Sportközpont és a Magyar Vilmos Uszoda is bezár, hivatalosan „felújítás, karbantartás miatt”.

Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre! Kövesd a Befejezetlen Győrt a TikTokon!

Az Aqua Sportközpont és a Magyar Vilmos Uszoda szeptember 15-től „felújítás, karbantartás miatt” átmenetileg zárva tart – derül ki a GyőrPlusz cikkéből. Az Olimpiai Sportparkban a fedett teniszpályák használata karbantartás miatt ideiglenesen szünetel. Az Aqua Sportközpont jegyárait egyébként éppen elsején emelték meg.

„A Covid-19 pandémia időszakában elmaradt karbantartási feladatok, valamint az elszabadult energiaárak miatt indokolt energiahatékonysági fejlesztések most esedékesek a létesítményekben” – jelezték a lap szerint az érintett intézmények, nem sokkal azután, hogy vezetőik Dézsi Csaba András polgármesterrel tárgyaltak a napokban. A polgármester egyelőre nem nyilatkozott az ügyben.

A Barátság sportparkban a szabadtéri sportolás továbbra is biztosított – írja a lap, ami azt jelenti, hogy a beltéri viszont ezek szerint nem. Ugyanígy azt írják: az Örkény utcai műfüves futball pályát és a Bercsényi ligeti műfüves futballpályát nappal korlátlanul lehet használni – ami azt jelenti, hogy éjjel viszont nem.

Kedden írtuk meg, hogy a sportlétesítmények mellett hasonló sors: részleges vagy teljes bezárás vár a múzeumra már a héten. A már ismert és a még várható intézkedések oka a rezsiárak emelkedése miatt kialakult gazdasági helyzet, amely országszerte érzékenyen érinti az önkormányzatokat, több helyen is intézménybezárással próbálnak spórolni, és ezt a legtöbb helyen a kulturális- és sportlétesítményekkel kezdik.

Győr költségvetése viszont egyébként sem állt túl stabil lábakon,

az ország egyik leggazdagabb városának tartott megyeszékhelyen már az év elején megszorításokat vezetett be Dézsi Csaba András polgármester, 15 százalékos költséglefaragást várt el az intézményeitől, ennek esett áldozatul például az óvónék ebédje és ruhapénze is.

A város anyagi helyzetének megroggyanását korábban itt és itt is összefoglaltuk.

Iratkozz fel te is a Győr filter nélkül hírlevélre! Kövesd a Befejezetlen Győrt a TikTokon!

Szólj hozzá!

Teljes körű adventi élelmiszer-ellenőrzés indul – jönek a fokozott vizsgálatok a karácsonyi vásárokban

Az NKFH országos razziát rendelt el a szezonális árusoknál, vendéglátóknál és boltokban.

A Bajnokok Ligájába repítené a Haladást a DSM Football!

Na nem most, hanem egy éveken át tartó építkezés eredményeképpen. 2031-re célozták meg az NB 1-et.

Mától megszűnt a Szabad Európa magyar kiadása

A szabadeuropa.hu sem frissül már.

Ingyenes hétvégi programok Győrben

Koncertek, filmklub, mosolyhajtás, lesz itt minden!

Két szombathelyi parkolóőrt támadtak meg

Nem tetszett az autó tulajdonosainak, hogy pótdíjazzák a kocsit.

Forró teával indulnak útnak a győri kukások

A GYHG igyekszik komfortossá tenni a munkavégzést kollégáinak. 

Magyar Péter - Túl sok év telt el az életünkből kishitűséggel, keserűségben

A Tisza vezére közös rendszerváltásra készül, aki változást szeretne, most regisztrálhat és dönthet a párt jelöltjeiről. 

10 millió forintra bírságolta az NMHH Balázsékat

A rádióműsorral szemben egy újabb eljárást is indítottak.

Uniós és hazai forrásból, 170 millió forintból fejlesztette telephelyeit a Velekey Kft. Szombathelyen

Európai uniós és hazai költségvetési támogatásból fejlesztette telephelyeit a lemeztermékek lézervágásával, élhajlításával és szerelvények gyártásával foglalkozó Velekey Kft. Szombathelyen. .

Spanyol, lengyel és német ellenféllel találkozik a Falco

A “K” jelű csoportban folytatják a sárga-feketék.

A DK nyerte a családi pótlék-emelés licitversenyét

Dobrev Klára drasztikus emelést ígér. 

Kormánydöntés született a szombathelyi Oladi Iskola felújításáról

Elsőként azt vizsgálják meg, hogy mennyibe is kerülne ez a mutatvány.

A kollagénről egyre többet hallani, és ez nem véletlen

Az elmúlt években a kollagén igazi hívószóvá vált az egészségtudatos életmód világában. Egyre gyakrabban találkozhatunk vele a hírekben, szakmai cikkekben és a táplálékkiegészítők kínálatában is – de miért ekkora az érdeklődés iránta?

Közös döntések születtek a győri GYHG és a szakszervezetek egyeztetésén

A béren kívüli juttatások emelésében, a 2026-os bérrendezés keretrendszerében és több szakmai kérdésben is egyhangú megállapodás született.

Nem nyúlt az alapkamathoz az MNB Monetáris Tanácsa

Marad a szigorú pénzügyi politika, az inflációs kockázatok miatt továbbra is óvatosságra int a jegybank.