Rendkívüli közgyűlést tartanak kedden Győrben – erősítette meg lapunknak több, egymástól független forrás.
Forrásainktól úgy értesültünk, hogy a rendkívül közgyűlés oka az, hogy Budapestről megüzenték: most kell dönteni arról, átadja-e a város a Pannon-Vízben lévő, többségi tulajdonhányadát az államnak.
Nem csak a céget és a működtetést, hanem a víziközmű-vagyont is átvenné ezzel az állam, tehát újabb alapvető szolgáltatás, illetve természeti kincs kerülne ki önkormányzati hatáskörből és tulajdonból, és kerülne át az állam kezébe.
A Pannon-Víz 61 százalékát birtokolja Győr városa, a maradék 39 százalékon a szolgáltatási területen lévő önkormányzatok osztoznak.
Nem csak Győrben
Pár hete lehet tudni, hogy az állam meg akarja szerezni a rezsicsökkentés miatt már évek óta veszteséges, a jelenlegi rezsihelyzet miatt végleg a csőd szélére került víziközmű-vállalatokat. A hvg.hu cikke szerint augusztus elején a Technológiai és Ipari Minisztériumban összehívták a cégvezetőket, és az önkormányzati szövetségek képviselőit, itt tájékoztatták őket az energiaválságból kimenekítő lehetőségről.
A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének elnöke arról írt a vasárnap polgármestereknek megküldött levelében, hogy nem maradt más választásuk, adják át a vízművagyont is a feladatokkal együtt az államnak, bár ő azt mondta, hogy a nagyobb városokban még túlélhetnek a víziközmű-cégek.
A Magyar Narancs arról ír: Gyulán még a Fidesz vezette városvezetés is felháborodott a Fidesz-KDNP-kormány Palkovics vezette minisztériumának „feltételein.” A kormánypárti Görgényi Ernő polgármester a csütörtöki rendkívüli testületi ülésen kifejtette, szíve szerint nem adná a céget az államnak, mert az a legjobb helyen önkormányzati tulajdonban van.
Frissítve: korábban pontatlanul adtuk meg a cég tulajdoni arányait.