Omega breaking! Nekiláttak a szombathelyi Nagyszálló renoválásának

Farkas Bazsi 2022-08-26 11:14:00
Elsőként az életveszélyt hárítják el a szakemberek.

Ipari alpinisták és más szakemberek jelentek meg tegnap délután a szombathelyi Nagyszállónál. Mint azt megtudtuk, megkezdődik az épület renoválása, elsőként azokat az elemeket állítják helyre, amelyek már életveszélyesekké váltak. Ilyen a tetőszerkezet, a cserepek, a esővíz elvezető csatornák.

Az épületből ma délelőtt is folyamatosan munka zaja szűrődik ki.

A Nagyszállónak az utóbbi évtizedekben kalandos sorsa volt. 2005-ben zárt be a hotel, azóta folyamatosan csak romlik az állapota. 

A 2019-es önkormányzati választás kampányában Nemény András (Éljen Szombathely!) később megválasztott polgármester azt mondta, hogy elképzeléseik szerint az akkor 355 millió forintba kerülő épületet  megvenné a város, a felújítás feladatát pedig már vállalkozó bevonásával valósítanák meg.

A felszámoló ki is írta újra a licitet, majd a semmiből érkezve a Krosnow Property Kft. bruttó 600 millió forintért vásárolta volna meg az ingatlant. 

Végül vitte is ennyiért, mivel a képviselő testület úgy határozott, nem fogja az önkormányzat az eredeti ár dupláját kifizetni. 

2020.októberében a friss tulajdonost bejegyezték a tulajdoni lapra azonban az épülettel semmi nem történt, idáig.

Ahogy arról beszámoltunk tavaly áprilisban szakemberek jelentek meg a Nagyszállónál. Akkor azt mondták, felmérik a munkát. 

A Kormányhivatal már ezelőtt kötelezési eljárást indított a tulajdonos felé, mivel a tető életveszélyessé vált, így kötelezték annak rendbehozatalára.

Tegnap ismét munkások jöttek, elmondások szerint most már a munkát elvégezni. Ahogy fogalmaztak, az épület és a feladat nagysága miatt nem fognak egyik napról a másikra végezni.

Szólj hozzá!

Cser-Palkovics András Székesfehérvár fideszes polgármestere lett a Megyei Jogú Városok Szövetségének új elnöke

Nemény András társelnöknek választották. Pintér Bence pedig jelezte, Győr felfüggeszti tagságát a fideszes elnök megválaszása miatt.

A kínai agyagkatonáktól az ukrán gyerekrajzokig – izgalmas kiállítások várják a látogatókat Győrben a Rómer Múzeumban

Több helyszínen is különleges időszaki és állandó tárlatokkal készünekl a nyári hónapokra.

Több mint 170 millió forintért újítják fel a szombathelyi Arena Savaria parkettjét

Nagyrészt TAO támogatásból fedezik a költségeket, de a SZOVA is beszáll 30 millió forinttal.

A klímaváltozás már a magyar borospoharakban is érezhető

Az alföldi borászok szerint az egyre gyakoribb aszály és új kártevők már most átírják a szőlőtermesztés szabályait.

Megszüntetné a Szuverenitásvédelmi Hivatalt a TISZA Párt

A párt szerint a hivatal nem a szuverenitást védte, hanem politikai nyomásgyakorlásra szolgált.

Futás, csapatszellem és emlékezés – pénteken rendezik a XXIII. Győri Stafétát

Ötfős középiskolás csapatok mérik össze erejüket a Bem téren, miközben a verseny a nemzet hősei előtt is tiszteleg.

Hétvégén nyit a szombathelyi termálfürdő

DJ szórakoztatja a vendégeket a nyitónapon.

Japán és Győr jövőbeli együttműködéséről tárgyaltak a Városházán

Gazdasági, kulturális és oktatási fúziókról egyeztetett a városvezetés Japán magyarországi nagykövetével.

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.