Átfogó költségmegtakarítási intézkedési tervet készítenek a Büki Gyógyfürdőben az elszálló energiaárak miatt

Fehér Buda 2022-08-22 14:54:55
Az összes fürdő számára jelentős terheket jelentenek a növekvő árak.

Nemrég írtunk arról, hogy a sárvári fürdő számára 400-500 milliós plusz kiadást jelentenek az év végéig az emelkedő energiaárak. A sárvári intézmény számára egy ideig óriási fejtörést jelentett a jelenlegi helyzetben a beszerzés, mivel kevés az információ, viszont a határidők szorították a fürdőt.

Nemrég végül bejelentették, hogy december 31-ig megoldódott a sárvári turistacsalogató gázellátása. A sárvári fürdő vezérigazgatója szerint egyébként a teljes fürdőágazatot sújtja a most kialakult helyzet. A kereslet-kínálati oldal felborulása miatt a gázbeszerzéseknél tapasztalható, hogy mintegy tízszeresen emelkedtek az árak, ami meglehetősen nagy feladat elé állítja az ágazat szereplőit. A társaság menedzsmentje a tulajdonos önkormányzattal együttműködve azon dolgozik, hogy a cég működőképessége folyamatos legyen. 

Fotó: termalfurdo.hu

A történet viszont rámutatott arra, hogy a növekvő energiaárak az egész fürdőszektort nehezen érintik. Ezért rákérdeztünk a Büki Gyógyfürdőnél arra, hogyan készülnek a rezsiárak növekedésére, illetve, hogy mekkora problémát okoz a fürdő számára a pluszkiadás.

A kérdéseinkre Koós Melinda vezérigazgató válaszolt, aki leírta, hogy a fürdők energiafelhasználása rendkívül magas,

a drasztikusan növekvő energiaárak jelentős terhet jelentenek valamennyi fürdő számára.

Bükfürdőn a gyógyvizes kutak hőfoka 53-55 °C, így a gyógyvizes medencék nem igényelnek plusz fűtést, azonban a hidegvizes kútról töltött medencék itt is jelentős gázfelhasználást eredményeznek. Jelenleg csak napi piaci áron lehet energiaszerződést kötni, így nagyon nehezen tervezhető az energiaköltség.

Fotó: Bükfürdő Gyógy- és Élménycentrum facebook

Koós hozzátette, hogy ennek ellenére már dolgoznak egy átfogó költségmegtakarítási intézkedési terv elkészítésén, ami kiterjed szinte valamennyi költségtételre. A fürdő vezetősége bízik abban, hogy ez elegendő fedezetet nyújt a növekvő energiaköltségek ellentételezésére majd a terv.

Szólj hozzá!

Magyar Kultúra Hete Győrben - kiállítások, filmek, táncház és zenés estek

Január 20. és 24. között különleges programsorozattal vár minden érdeklődőt a Rómer Flóris Múzeum.

10 hónappal a bejelentés után valóban meg is kezdődött kőszegi Hősök tornya felújítása

A 375 milliós projektből magára a felújításra 156 millió forintot költenek el. Eredetileg 2026 márciusára készen kellett volna lennie a felújításnak.

Győrben is érvényben a vörös kód - mindenkinek jár a segítség a hidegben

Pintér Bence a lakosság figyelmét kéri az előttünk álló extrém fagy idejére.

Sárkány Péter: a Győr-Szol feladata a piaci alapon bérbe adott ingatlanok piaci áron történő hasznosítása

Az elnök-vezérigazgató Kósa Rolandnak írt válaszában kifejtette, hogy ettől semmilyen körülmények között sem tekinthetnek el. 

Extrém hidegben is számíthatnak rá - segítséget ajánl fel Hajtó Péter szombatra Győrben

Egyedül élő időseknek és mozgássérülteknek nyújt gyakorlati segítséget a független képviselő az előttünk álló hideg napokon.

Kiderült, hogy mi áll a bosszantó, győrzámolyi áramszünetek hátterében

Granát Gábor szerint az örökölt „túltelkesítés” okozza a problémát. 

Zsebébe tett két ujjával akart dohányboltot rabolni egy férfi Szentgotthárdon

Bár elsőre csak két doboz sörért, és egy cigiért ugrott be.

Pénteki gumicsont: Trump levelet írt Orbánnak

Nem! Pénzügyi védőpajzsról továbbra sincs szó benne.

A győriek az extrém hidegben sem maradnak hétvégi program nélkül

Lesz gardróbvásár, bábszínház, punk koncert és szauna szeánsz, de a legendára, Fehér Miklósra is emlékezünk egy gálával.

Lezárultak a Ruszin-Szendi Romulusz elleni rendőrségi ügyek - a TISZA jelöltje szerint az igazság győzött

Pócs János malacos perfomanszát elítélték, és a fegyverét is visszakapja a politikus.

Végrehajtandó szabadságvesztést kért a Szombathelyi Járási Ügyészség egy külföldi férfira, aki halálos közúti balesetet okozott

A vádlott elaludt a volánnál, a baleset után pedig elhagyta a helyszínt, amiben két vétlen ember is elhunyt. 

Győr után, Zalaegerszeg is a város fejlesztéséért felelős miniszteri biztost kapott. Felkészül Szombathely?

A most kinevezett zalai Szilasi Gáborban, és a győri Fekete Dávidban az a közös, hogy mindketten a Fidesz-KDNP parlamenti képviselőjelöltjei.

Pénteken, szombaton és vasárnap ingyenes lesz Szombathelyen a tömegközlekedés

Ezzel szeretnék elérni, hogy a szélsőséges téli időjárásban minél kevesebben üljenek autóba.

Idős férfit mentett meg egy szabadnapos rendőr a Vas megyei Tanakajdon

Gyermekével szánkózott, mikor meghallotta a segélykérést.

Nagykapacitású szünetmentes tápegység gyulladt ki a szombathelyi MÁV rendelőben

Ma szünetelnek a szakrendelések, pénteken csak részlegesen fogadnak pácienseket.

Itt lesznek januárban előre tervezett áramszünetek Győrben

Hálózatépítés miatt lesz áramkimaradás. 

Az online vásárlás kényelme és rugalmassága a modern korban

A digitális technológia térnyerésével a vásárlási szokásaink alapvetően megváltoztak. Régebben a vásárlás hosszadalmas tevékenység volt, amely boltokon átívelő keresgélést jelentett.