Egy egész droghálózatot kapcsoltak le, a szálak Rábapatyra vezetnek

Farkas Bazsi 2022-08-10 17:27:59
Komoly mennyiségű cuccot vontak ki a rendőrök Sárvár és környékéről.

Egy Vas megyei kábítószer-kereskedő és társai ellen fejezték be a nyomozást a rendőrök.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya büntetőeljárást folytatott egy 34 éves Vas megyei férfi és 27 társa ellen kábítószer-kereskedelem bűntett és más bűncselekmények elkövetésének megalapozott gyanúja miatt. A nyomozás során beszerzett adatok alapján a férfi hasonló bűncselekmények miatt már többször került a Rendőrség látókörébe.

Az adatgyűjtések, kihallgatások és házkutatások során a nyomozók a férfi rábapatyi lakhelyén, digitális mérlegeket, nagy mennyiségű kábítószer csomagolásához, értékesítéséhez és porciózásához használt eszközöket foglaltak le. Megállapították, hogy a 34 éves gyanúsított a kábítószert és a pszichoaktív anyagokat Budapesten, valamint internetes oldalakon keresztül szerezte be, amelyeket segítőivel közösen Sárváron és annak környékén értékesített. Vásárlói között voltak olyan személyek is, akik a tőle beszerzett kábítószert továbbértékesítették, voltak olyanok is akik saját felhasználásra vásárolták a tudatmódosító szereket.    

Nemzetközi együttműködés keretében a nyomozók megállapították, hogy a 34 éves gyanúsított az osztrák hatóság előtt sem volt ismeretlen. Az osztrák kábítószer-kereskedők több esetben a Vas megyei férfinél vásárolt tudatmódosító szereket értékesítették Ausztria területén.

Az üggyel kapcsolatban a nyomozók további 5 személyt kábítószer-kereskedelem bűntett, illetve 22 főt kábítószer birtoklás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgattak ki, továbbá vagyonvisszaszerzési céllal két nagy értékű gépkocsit, műszaki cikkeket és arany ékszereket foglaltak le. 

A kábítószer-kereskedelem bűntettével gyanúsítható férfit a kihallgatását követően őrizetbe vették majd előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására, amelyet a Szombathelyi Járásbíróság elrendelt.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat vádemelési javaslattal a Vas Megyei Főügyészségnek megküldte - írták közleményükben a rendőrök.

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.