Hétmillió forintot nyert a minisztériumtól két könyv kiadására a Civilek Győrért

Pintér Bence 2022-07-10 13:55:00
A közgyűlésben többnyire néma civil szervezet két történelmi könyvre nyert támogatást januárban, most mutatják majd be őket.

Bár a győri közgyűlésben úgy tűnik, hogy tétlenkedik a 2019-ben az ellenzéki összefogásból kiugró Jobbikkal összejátszó Civilek Győrért két megválasztott képviselője, nincs ez így minden fronton. Jövő héten például könyvet mutatnak be, ami egy Ferdinand Graf von Hardegg életéről szóló tanulmány, melyet különböző európai levéltárakban végzett kutatások során előkerült forrásokkal együtt szerkesztettek egységes formába. Az egykori győri főkapitány adta át Győr várát 1594-ben a töröknek, amiért később perbe fogták és kivégezték.

A kötet az NKA 5 millió forintos támogatásával készült el,

ezt Kásler Miklós akkori Emmi-miniszter még januárban ítélte meg a Civilek Győrért egyesületnek, ameéynek képviselője, Kovács László egyébként a levéltárban dolgozik. Egy másik kötetre is kaptak támogatást: az 1944-es győri bombázásokat beutató naplót áprilisban mutatták be. Erre 2 millió forintot nyert a civil szervezet a minisztériumtól.

Mivel könyvpiaci forrásaink szerint ekkora összegekből egyébként egy kurrens külföldi szerző könyvét fordítással, nyomtatással, marketinggel, jogdíjakkal együtt bőven ki lehet hozni, ezért közérdekű adatigénylésben kértük ki az NKA-tól a pályázatok részleteit, hogy megtudjuk, mire kért ekkora támogatást pontosan a győri civil szervezet.

Nyitókép: Civilek Győrért / Facebook

Szólj hozzá!

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.