Nyári szabadságra megy a maszk és az oltás Ausztriában

ugytudjuk.hu 2022-05-24 16:13:34
Az egészségügyi miniszter szerint ugyanakkor őszre „minden forgatókönyv“ a védelmi intézkedések újbóli bevezetésével számol.

Szeptemberig felfüggesztette a boltokra és a tömegközlekedésre érvényes maszkviselési kötelezettséget a kormány. Bejelentették azt is: őszig az oltás sem lesz kötelező. Az egészségügyi miniszter szerint ugyanakkor őszre „minden forgatókönyv“ a védelmi intézkedések újbóli bevezetésével számol - írja a magyarok.orf.at.

Május 24-i sajtótájékoztatóján Johannes Rauch egészségügyi miniszter arról beszélt, hogy a kedvező járványhelyzet egy lélegzetvételnyi szünetet adott, így június 1-től, előreláthatólag három hónapra, feloldhatják az FFP2-es maszkhordási kötelezettséget a boltokban és buszokon, vonatokon. A miniszter továbbra is azt javasolja, hogy vegyük fel a maszkot mindenütt, ahol sok ember zsúfolódik össze és nem tartható a védőtávolság.

A döntés azután született, hogy az élelmiszer-kiskereskedelem számos szereplőjétől érkezett panasz a maszkviselés tarthatatlanságáról, mondta Johannes Rauch. Egyre többen vásároltak maszk nélkül, és a sokszor 30 fokot elérő hőmérséklet még kellemetlenebbé tette a maszk viseletét.

A tartományok szigoríthatnak

Az egészségügyi és ápolási intézetekben nyáron is csak maszkban lehet majd tartózkodni. Arról, hogy marad-e a kötelező maszkviselés a közigazgatás hivatalainak ügyféltereiben valamint az istentiszteleteket kivéve a vallásgyakorlás tereiben is, nem esett szó.

Ahogy eddig is, a tartományok számára nyitott a lehetőség, hogy saját viszonyaikra tekintettel szigorítsanak a szabályokon. Bécsben például azt mérlegelik, hogy az egyszerű, orrot-szájat eltakaró maszk (Mund-Nasen-Schutz) viselését továbbra is kötelezővé tegyék-e a tömegközlekedésben – hangzott el a sajtótájékoztatón.

Továbbra sem indokolt a kötelező oltás

Karoline Edtstadler, alkotmányügyi miniszter a kötelező oltással kapcsolatban azt mondta: a kérdéssel foglalkozó szakértői bizottság friss jelentése szerint pillanatnyilag nem indokolt a kötelező oltás újbóli bevezetése, mivel az, tekintettel a járványhelyzetre, aránytalan beavatkozás lenne az emberi alapjogokba. A törvényben rögzített oltási kötelezettséget eredetileg június 1-ig helyezték hatályon kívül, ezt most szeptember 1-ig hosszabbította meg a kormány.

Újságírói kérdésre Johannes Rauch elárulta: a nyár utolsó heteiben kampányt indít a kormány, hogy felhívja az embereket a negyedik oltás beadatására.

Vége az iskolai PCR-teszteknek is

Június 1-jén véget ér a kötelező PCR-tesztek időszaka az iskolákban. Ahol felüti fejét a koronavírus, ott antigén-gyorstesztekkel lehet szűrni a diákokat. Ezt Martin Polaschek oktatási miniszter közölte az APA-val. Hogy az új tanévben ismét bevezetik-e az intézkedést, például a külföldi nyaralásukból visszatérők szűrésére, a járvány alakulásától függ. „Az iskolákat minden eshetőségre felkészítjük“, mondta a távlatokról az oktatási miniszter.

Címlapfotó: magyarok.orf.at

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.