Fellöktek, ütöttek, rugdostak egy biciklis nőt Jánosházán, pénzbüntetéssel megúszták

Papp László Tamás 2022-05-17 15:27:36
Az egyik vádlottnak 150 ezer, a másiknak 200 ezer forintot kell leszurkolnia.

A Sárvári Járásbíróság előkészítő ülésen, társtettesként elkövetett garázdaság vétsége és társtettesként elkövetett könnyű testi sértés vétsége miatt, halmazati büntetésül 200 ezer forint pénzbüntetésre ítélte a büntetett előéletű II. rendű vádlottat

– írja közleményében a Szombathelyi Törvényszék.

A Sárvári Járásbíróság korábban – büntetővégzést hozott –, amelyben az I. rendű büntetlen előéletű vádlottal szemben, ugyanezen bűncselekmények miatt 150 ezer forint pénzbüntetést szabott ki, amelyet az I. rendű vádlott tudomásul vett, míg a végzéssel szemben a II. rendű vádlott tárgyalás tartását kérte. 

A sértett nő 2021. december 5-én 10 óra körül Jánosházán, a Kossuth Lajos téren közlekedett kerékpárral, amikor a vádlottak egy személygépkocsival megelőzték őt, és megálltak előtte, majd kiugrottak a gépjárműből, a kerékpárjával már megálló és arról leszállt sértetthez léptek, és az I. rendű vádlott nő megragadta a sértett haját és annál fogva rángatni kezdte, míg az I. rendű vádlott fia, a II. rendű vádlott több alkalommal, több helyen is megütötte.

A sértett próbált kiszabadulni az I. rendű vádlott szorításából, azonban emiatt a vádlottal együtt a földre esett, amelyet követően a II. rendű vádlott többször testszerte megrúgta a földön fekvő sértettet. Miután a sértettnek sikerült felkelnie a földről, az I. rendű vádlott megpróbálta valamilyen spray-vel lefújni a sértettet, míg a II. rendű vádlott megint megütötte a sértett fejét, majd a sértettet a kerékpárjával együtt fellökték, amelyet követően távoztak a helyszínről. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló könnyű sérüléseket szenvedett el. 

A vádlottak kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban – így a közelben tartózkodókban – megbotránkozást, riadalmat keltsen. 

Az ítélet jogerős

– zárul a közlemény.

Szólj hozzá!

Mindössze három szabálysértés miatt kellett intézkedniük a rendőröknek a Savaria Karneválon

Egy, a lezárt területen bekövetkezett közlekedési balesetnél azért kellett helyszínelniük.

Előbb eljátszotta, hogy átutalta a pénzt, majd egyszerűen ellopta a sértett telefonját egy férfi Győrben

A vádlott még egy hamis jogosítvánnyal is megpróbálta meggyőzni az eladót, végül egy 290 ezer forint értékű telefont és fülhallgatót vitt el.

Dragomán Györgytől Varró Dánielig – új évaddal folytatódik a Kalamáris Győrben

Hat ismert alkotó érkezik a Győri Filharmonikus Zenekar irodalmi-zenei sorozatába, amely szeptemberben indul újra a Zichy-palotában.

Időtálló és praktikus megoldások fém kerti tárolók formájában

A fém kerti tárolók alapvetően átalakíthatják a kertünkben uralkodó rendetlenséget.

Magyar Péter jelenti: kritikus napok jönnek Paksnál, centiken múlhat az atomerőmű két turbinájának működése

Bárkákat süllyesztenek a Dunába, fenékküszöb épül, és a Ráckevei-Soroksári Duna-ágból is vizet engednek a folyóba – a miniszterelnök szerint a kedd és a szerda lesz a legnehezebb.

KÁNIKULA: augusztus végéig maradhatnak a hűsítőpontok Győrben, a szociális intézményekhez is jutott palackozott víz

Pintér Bence kezdeményezte az ideiglenes hűsítőpontok további működtetését, közben több mint 1300 palack vizet szállítottak ki a város szociális intézményeibe.

Napozóágy választás okosan: így alakíts ki kényelmes pihenőhelyet a kertben

A kert, a terasz vagy akár egy nagyobb erkély is könnyen az otthon egyik legkedveltebb részévé válhat, ha megfelelően alakítjuk ki.

Nem áll le a vizsgálat: több győri útszakaszon is azbeszttel szennyezett kőzúzalék jelenléte valószínűsíthető

Az Útkezelő szerint az ép aszfaltburkolatok jelenleg nem jelentenek kiporzási kockázatot, Győr ugyanakkor szigorúbb országos szabályozást kezdeményez az ügyben.

A győrszentiváni önkéntes tűzoltók is bekapcsolódtak a szúnyogmonitorozásba

A program segítségével pontosabb képet kaphatnak a környéken élő szúnyogfajokról, ami a hatékonyabb és környezetkímélőbb védekezést is segítheti.

Csinger Márk távozik Győrből, a holland élvonalban folytatja pályafutását

A 23 éves válogatott középhátvéd négy évre írt alá az FC Groningenhez, miután az ETO-val tavasszal magyar bajnoki címet szerzett.

A Magyar Nemzeti Vagyonkezelőhöz kerülnek az MCC ingatlanjai

Egy külön portfóliókezelő társaság dönt majd a székházakról. Akár el is adhatják őket.

Jól vizsgázott az új rendszer: már 85 győri belvárosi üzlettől viszi el a csomagolóanyagot a GYHG

Egy hónap alatt több mint egy tonna műanyag-, papír- és fémhulladéktól tehermentesítette a belvárost az új szolgáltatás.

Hamarosan bor, zene és nyár végi hangulat költözik a Dunakapu térre – nyakunkon a Győri Bornapok

Augusztus 27. és 29. között 15 borvidék 45 pincészete, borlovagrendi felvonulások és három estén át koncertek várják a közönséget Győr belvárosában.

FONTOS: három napra lezárják a Zöld utcát Győrben - újabb fontos szakaszához érkezik a Fehérvári úti csomópont fejlesztése

Augusztus 26. és 28. között építik be az aszfalt kopórétegét, a 81-es főúton csak egyenesen lehet majd haladni, két napon pedig a buszokat is elterelik.

Szombathelyen járt csütörtök délután Lázár János

A Fidesz helyi irodájában tartott eligazítást.

Elapadtak Bozsokon az ivóvíz források

Lajtoskocsival kezdenek el vizet szállítani.