Minden előzmény nélkül szanaszét vertek egy férfit és a lányát a szombathelyi vasútállomáson

Vágvölgyi Bálint 2022-05-11 15:10:15
Az elkövető másfél év börtönt kapott.

A Szombathelyi Járásbíróság 1 rendbeli súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmények miatt, halmazati büntetésül 1 év 6 hónap végrehajtandó börtönre ítélt egy más ügyben letartóztatásban lévő férfit. Elrendelte továbbá a korábban felfüggesztett, szintén 1 év 6 hónap börtön és 8 hónap fogházbüntetés utólagos végrehajtását, kötelezte továbbá 71 ezer 472 forint bűnügyi költség megfizetésére - olvasható a Szombathelyi Törvényszék közleményében.

A tényállás szerint a vádlott 2019. november 8-án este Szombathelyen, a vasútállomás várótermében minden előzetes szóváltás, vagy ismeretség nélkül, egy „mit nézel?” kiáltás után rátámadt egy férfi sértettre, őt hátulról gerinctájékon rúgta, ököllel többször megütötte, a sértett segítségére siető lányát pedig lábszáron rúgta, majd hátulról újra megrúgta a férfi sértettet, aki emiatt arccal a közeli újságos pavilon műkő ajtófélfájának esett.

A férfi sértett többszörös sérülései együttesen 8 napon túl gyógyuló súlyos sérülésnek minősülnek, tényleges gyógytartamuk szövődménymentes gyógyulás esetén 4 hét. A nő sértett 8 napon belül gyógyuló könnyű sérülést szenvedett el. 
A vádlott kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartása alkalmas volt arra, hogy másokban, – így a váróteremben tartózkodó utasközönségben – megbotránkoztatást, riadalmat keltsen.

A vádlott bűncselekményeit a felfüggesztett szabadságvesztés büntetések próbaideje alatt követte el. Az ítélet jogerős.

Szólj hozzá!

Szalagvágásra írt mulatós slágert Ágh Péter

E-L-K-É-S-Z-Ü-L-T A D-Ó-Z-S-A U-T-C-A!

Minden jelölt állva maradt a Vas02-es választókerületben

Senki sem jelezte, hogy visszalépne. A határidő ma délután 16 órakor járt le. 

Visszelépett Czeglédy Csaba!

Nem indul a vasárnapi választáson.

A nagy érdeklődés miatt előzetesen kell helyet foglalni a Tiszta Szívvel a Városért vasárnapi eredményvárójára Győrben

Zsíros kenyérrel és DJ-kkel várják a választási estét a Rómer Házban Pintér Bencéék.

Vegyes képet mutat a magyar gazdaság: nőtt a kiskereskedelem, lassult az ipar, közben tovább emelkedtek az árak

A KSH friss adatai szerint februárban a boltok forgalma bővült, az ipari termelés viszont visszaesett, márciusban pedig tovább drágult az élet.

Titkok a templompadláson – 400 év történelme kel életre a győri bencéseknél

Interaktív kiállítás nyílik a rendház és a templom tetőterében, ahol szó szerint új nézőpontból ismerhetjük meg a múltat.

Nem jelent meg a bíróságon Borsi Róbert a GYHG-ügy tegnapi tárgyalásán - állítólag háztartási balesetet szenvedett

A vádirat szerint több mint 758 millió forintos vagyoni hátrány érhette a győri önkormányzati céget.

Fél millió forintos nyomravezetői díjat ajánlott fel a  Mi Hazánk - szerintük a Fidesz terjeszt róluk lejárató szórólapokat

A párt feljelentést tesz, és azt állítja, hogy országos kampány indult ellenük impresszum nélküli röplapokkal.

Hivatalos: a Dunakapu téren tartja csütörtök esti beszédét Magyar Péter Győrben

A TISZA Párt elnöke a kampány hajrájában érkezik a folyók városába, 3 nappal a választás előtt.

Medián: stabil kétharmados győzelem felé tart a TISZA Párt

A friss felmérés szerint jelentős előnnyel vezetnek a választások előtt 4 nappal. 

Költészet, jazz és rómaiak – sűrű áprilisi programmal hívogat a Rómer Múzeum

Vezetett séta, irodalmi est, tárlatok és történelmi előadás is várja az érdeklődőket Győrben.

Nem mindenhol jó az erdő: a homoki fásítás kiszáríthatja a tájat

A száraz homokhátsági tájakon az erdők nem feltétlenül javítják, hanem akár ronthatják is a vízháztartást.

Kósa Roland szerint a győri színház ügye is azt mutatja, hogy változás kell

Az alpolgármester úgy látja, hogy a Fidesz évekkel vetette vissza a felújítást.

Horváth Nándor Zsolt: Durva túlárazással szállítják a gumikat Nagykölkedről

A Zala-Müllex drágább ajánlaton nyerte el a közbeszerzést, mint a Távhő által korábban kért ajánlatok.

Kitálalt az MCC-kutató: politikai nyomás és propaganda gyártása zajlik az intézményben

Fekete Dávid munkatársa állítja: lejárató anyagokra is próbálták rávenni.

Éjszakai zajra kell számítani: karbantartási munkák kezdődnek a Budapest–Győr–Hegyeshalom vasútvonalon

Áprilisban több állomáson is éjszaka dolgozik a MÁV a megyében, a munkagépek zajjal járhatnak.