Ambros Martín nem ért egyet a két meccses eltiltásával

Vágvölgyi Bálint 2022-05-10 19:04:00
A Győri Audi ETO vezetőedzője szerdán sajtótájékoztató keretében ismerteti véleményét az Elek-incidens utáni büntetéssel kapcsolatban.

Ahogy korábban az Ugytudjuk.hu is megírta, Elek Gábort, a címvédő Ferencváros női kézilabdacsapatának vezetőedzőjét, valamint Ambros Martínt, a Győri Audi ETO KC szakvezetőjét is két bajnoki mérkőzésre eltiltotta a magyar szövetség (MKSZ) etikai és fegyelmi bizottsága.

Április 14-én az FTC házigazdaként 29-24-re megnyerte az ötszörös Bajnokok Ligája-győztes győriek elleni rangadót, így a szezon végén pontegyenlőség esetén az összgólkülönbség dönti majd el az aranyérem sorsát a két együttes között. Másfél perccel az első félidő vége előtt a két vezetőedző összeszólalkozott a pálya szélén, tettlegességre csak azért nem került sor, mert idejében szétválasztották Eleket és Martínt, akik 2016-ban együtt irányították a magyar válogatottat.

Egymásnak ugrott Elek Gábor és Ambros Martín a Fradi-Győr rangadón

Hihetetlen feszültség volt a pályán és a pálya szélén a Fradi-Győr női kézirangadón. 😲 A két vezetőedző, Elek Gábor és Ambros Martín a pálya szélén...

Ambros Martín, a győriek szakvezetője hétfőn, az M4 Sport kézilabda-magazinműsorában kifejtette: aránytalannak és igazságtalannak tartja az ítéletet, amellyel kapcsolatban szerdán sajtótájékoztató keretében mondja el álláspontját.

„Szeretném megragadni a lehetőséget, és elnézést, hogy spanyolul beszélek, de szeretném elkerülni a félreértéseket  A múlt héten kaptam kézhez a Magyar Kézilabda Szövetség etikai bizottságától a hivatalos büntetést a Ferencváros elleni mérkőzésen Elek Gáborral történt incidenssel kapcsolatban. Szeretném elmondani, hogy egyáltalán nem értek egyet a döntéssel, mert az nemcsak aránytalan, hanem igazságtalan is. Az álláspontomat és az indokaimat bővebben is kifejtem egy, a klubbal közösen tartott sajtótájékoztató keretében, ezen a héten szerdán” – mondta Ambros Martín.

Címlapfotó: MTI / Krizsán Csaba

Szólj hozzá!

Sör, zene és közösség: jön a III. Sör & Művészet Győr Fesztivál

A szervezők idén is négynapos, ingyenes belvárosi programokkall készülnek.

Magyar Péter: a TISZA Párt nem kér Szijjártó Péterből

Az alakuló kormány új jelöltet vár a Fidesz–KDNP-től az Országgyűlés alelnöki posztjára.

Egy évvel a spanyol giga áramszünet után: nem a megújuló energiák buktak meg, hanem a rendszer

Egy részletes nemzetközi vizsgálat szerint összetett hálózati hibák vezettek az Ibériai-félszigetet megbénító áramkimaradáshoz.

Honvédelmi Minisztérium: Indul a jelentkezés a táborokba 

Nyugalom! Továbbra sincs háború, ezek csak nyári programok fiataloknak, ahol közel hatvanféle tematika közül lehet választani.

Vádat emelt a győri ügyészség: nem volt bekötve a biztonsági öv, halálos baleset lett a vége az M85-ösön

Egy fáradtság miatt bekövetkezett vezetői hiba és egy elmulasztott biztonságiöv-használat együtt vezetett tragédiához.

Lépj be az életmentők közé: a plazmaadás hálás feladata

Sokan tisztában vannak azzal, hogy a véradás nélkülözhetetlen a modern orvoslásban, viszont a plazmaadás jelentőségét kevesen ismerik.

Magyar Péter levelet kapott Mészáros Lőrinctől – vagy Várkonyi Andreától – miszerint a TV2 nem eladó

A leendő miniszterelnök szerint dehogynem, csak a milliárdosnak elfelejtettek szólni. Aki  ezzel a levéllel végre beismerte, hogy a csatorna az övé.

Nem áll le a szemétszállítás május 1-jén Győrben

Az ünnepnap a gyűjtést nem érinti, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva tartanak.

A Fidesz-frakció tagja lesz a TISZA számára láthatatlan képviselő

Nagyon úgy néz ki, hogy Ágh Péter felveszi a mandátumát.

Pintér Bence visszaszerezte az adatbetekintés jogát Győrben – „Átvilágítjuk az önkormányzati cégeket”

Másfél év után újra ráláthat a városi cégek működésére a polgármester, de a kulcsjogkörök továbbra is a Fidesz kezében maradtak.

Országos sikertörténet Győrben - a szakképzés legtehetségesebb diákjai mutatták meg tudásukat, tehetségüket

A döntő ismét megmutatta, hogy ezekben a diákokban hatalmas potenciál rejlik.

A megállapodás szerint városi delegáltnak is kell lennie az SZKKA felügyelőbizottságában, de úgy delegált a cég új tagot, hogy a szombathelyi önkormányzat erről még csak nem is tárgyalt

Az állami 15 millió forintos mentőöv is kevésnek bizonyult, továbbra is végrehajtás van a helyi profi kézilabdát üzemeltető Kft-én. 

Természet ihlette árnyalatok uralják a burkolatok piacát

A külső tér kialakításakor a választott színek központi szerepet töltenek be.

Vámos Zoltán főispán szerint politikai támadás a kormányhivatali kamu foglalkoztatások ügye

Eljárásról sem nekem, sem a Hivatalnak nincs tudomása - írja a hivatal vezetője.

Kósa Lajos sem ül be a Parlamentbe

A Fidesz tisztújító kongresszusán sem indul egyetlen tisztségért sem.

Nem ment át a közgyűlésen a Móricz Zsigmond rakpartra tervezett monstrum épület terve

A győri látképet romboló társasház egyöntetű elutasítást kapott. 

Lannert Judit vezeti az oktatást – újabb minisztert nevezett meg Magyar Péter

A TISZA Párt elnöke szerint a gyermek- és oktatásügy élére egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember kerül.

A közgyűlés elfogadta a Győr+ és az önkormányzat vagyonkezelői szezrződésének módosítását

Változnak a plakát kihelyezési szabályok, és hamarosan kiderülhet az is, hogy pontosan mekkora bajban van a médiacég.