Kiderült, kit indít a Fidesz a sárvári időközi választáson

Fehér Buda 2022-05-02 10:27:58
Három jelölt már biztosan lesz az ötös választókerületben.

Sárváron június 26-án időközi választást tartanak. A választásra azért kerül sor, mert a választókerület egyéni önkormányzati képviselője, Dr. Szabó Gyula 2021. augusztus 20-án elhunyt. A koronavírus-járvány miatt viszont hosszú ideig nem lehetett kiírni az ötös választókerület választását, a járványhelyzet javulásával viszont a nyáron már megtörténhet a voksolás.

Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület képviselője már korábban bejelentette, hogy indul majd a kerület időközi választásán. Nemrég aztán a Mindenki Sárvárért Mozgalom is arrol adott ki közleményt, hogy kisebb előválasztás után egy független jelöltet támogatnak majd a voksoláson. Most pedig a Fidesz is bejelentette, megtalálták a jelöltjüket.

A kormánypárt az ötös választókerületben Németh Róbertet indítja.

 

Ezt Kondora István, a város polgármestere a Facebook-oldalán jelentette be. Kondora szerint az elmúlt hónapokban rengeteg megerősítést kaptak a munkájukkal, a terveikkel, és az időközi választással kapcsolatban. A helyben élők ajánlására döntött úgy a Fidesz Sárvári Szervezete, hogy Németh Róbertet indítja Sárvár 5. számú választókerületében az időközi választáson. 

Németh Róbert születésétől kezdve a körzetben lakik, a helyiek bíztatására vállalta a jelöltséget. Dr. Szabó Gyula segítőjeként, a képviselő-testület külsős bizottsági tagjaként régóta már az önkormányzat munkájában is részt vett.

Szólj hozzá!

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.