Június 26-án tartják a sárvári időközi választást

Fehér Buda 2022-04-14 06:51:05
Az ötös számú választókerületben választanak majd új képviselőt.

Június 26-ára tűzte ki a Helyi Választási Bizottság az időközi választást Sárvár 5-ös számú egyéni választókerületében, jelentették be a város Facebook-oldalán.

Emlékeztetnek, hogy a választásra azért kerül sor, mert a választókerület egyéni önkormányzati képviselője, Dr. Szabó Gyula 2021. augusztus 20-án elhunyt.

Elhunyt Dr. Szabó Gyula, sárvári képviselő

Elhunyt Dr. Szabó Gyula, Elhunyt Dr. Szabó Gyula, sárvári képviselő Sárvár Város Önkormányzati Képviselő- testületének tagja, bizottsági elnöke, jelentették be a város Facebook-oldalán. See posts, photos and more on Facebook. Szabóról Kondora István (Fidesz-KDNP), a város polgármestere a saját oldalán is megemlékezett. "Isten veled, Barátom! Mindent köszönünk!" - írta a polgármester.

Normális esetben az időközi választást már régen ki kellett volna írni a városban, ám közbe szólt a koronavírus-járvány. A kormány a kitűzta védekezésről szóló törvényben, hogy a veszélyhelyzet megszűnését követő napig nem lehetett időközi választást tartani. Az ezt megváltoztató kormányrendelet még március elején lépett hatályba, ez április 10-étől teszi lehetővé a választás kiírását.

A bizottság a legkorábbi időpontra, június 26-ára tűzte ki a szavazást. 

A jelöltállításhoz szükséges ajánlóíveket legkorábban május 7-én kaphatja meg az igénylő vagy a jelöltként indulni szándékozó választópolgár. A jelölteket legkésőbb május 23-án, 16 óráig kell bejelenteni. A városban egy képviselő, Németh Zsolt (Híd a Jövőnkért Egyesület) már korábban bejelentette, hogy indul a választókerületben, a többi párt eddig még nem jelentette be a jelöltjeit. 

Németh Zsolt: miért is kellene azt mondanom, hogy nem akarom képviselni a Sárvár ötös körzetében élőket?

Nemrég közleményt juttatott el szerkesztőségünkhöz Németh Zsolt, a Híd a Jövőnkért Egyesület sárvári önkormányzati képviselje. A közleményt a továbbiakban változtatás nélkül közöljük: A volt és lett pártlap abban a megtiszteltetésben részesített, hogy bekerülhettem a krónika rovatába. Volt idő, amikor sok mindenről gazdaságról, önkormányzatról, távhőről és városfejlesztésről rendszeresen kérdezték a véleményemet, és azt konstruktívan meg is írták.

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.