Elzárja a gázcsapokat Oroszország Lengyelország és Bulgária felé

Fehér Buda 2022-04-27 10:42:05
Magyarországra Bulgárián keresztül érkezik a gáz.

A Gazprom bejelentette, hogy elzárja a gázcsapokat Lengyelország és Bulgária felé. A gáz jelenleg még érkezik az országokba, ám a lengyelek és a bolgárok szerint még ma fennakad majd a szállítás. Vlagyimir Putyin még a múlt hónapban hozott egy döntést, miszerint a nem barátságos országoknak a jövőben rubelben kell fizetnie a gázért. 

A Gazprom lépése erős vágás lesz több európai ország számára, hiszen rengeteg épület fűtését, de még az energiaelőállítást is az orosz gáz teszi lehetővé. Különösen rossz helyzetben lesz Németország, hiszen a németek erősen az orosz gázra támaszkodtak eddig. 

Azt egyelőre nem tudni, hogy Putyin több országgal szemben is felmondja-e a gázszállítást, ám a Metro arról ír, hogy ha az ukrán háború továbbra is keservesen folytatódik az oroszok számára, Putyin további válaszlépést tehet. 

Lengyelország és Bulgária vezetői eközben arról nyilatkoztak, hogy az orosz gázszállítás fennakadása ellenére a helyiek nem fogják majd megérezni a hiányt. A bolgárok egyébként már alternatív forrásokat keresnek, Törökországból, vagy Görögországból importálhatnak gázt a jövőben. Az ukránok eközben már arról beszélnek, hogy Putyin most a gázzal fogja zsarolni az európai országokat, hogy azok ne avatkozzanak be az invázióba. 

Magyarországra egyébként Bulgárián keresztül is érkezik a gáz, ám Szíjjártó Péter külügyminiszter egy Facebook-videóban már arról beszélt, hogy a magyar ellátást nem befolyásolja majd a Gazprom lépése. Magyarország eközben euróban fizet a gázért a Gazprom Banknak, a bank váltja majd át rubelre a pénzt.

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.