Kovács Zoltán: Bármennyi menekültet befogadunk

Nagy Donát 2022-03-25 09:01:25
Zavarba ejtő fordulat a kormánykommunikációban: nincs felső korlátja a menekültek számának, az államtitkár szerint jöjjenek csak.

Még mindig nehéz megszokni, hogy a kormánytól több év gyűlölet- és migránskommunikáció után ilyeneket hallani. Egy fideszes választó biztosan kapkodja a fejét, vagy álhírnek fogja tartani, pedig Kovács Zoltán kormányzati kommunikációért felelős államtitkár tényleg az összes menekült befogadásáról beszélt.

Több mint ötszázezer menekült érkezett Magyarországra az elmúlt hónapban, a mostani a valaha volt legnagyobb humanitárius segélyakció Magyarországon. A második világháború óta nem láttunk ennyi menekültet

– mondta az MSNBC-nek adott interjújában, szúrta ki a Telex.

Interjú az MSNBC-n

"A mostani a valaha volt legnagyobb humanitárius segélyakció Magyarországon" - interjú az amerikai MSNBC-n.

Kovács szerint ez a szám ráadásul még nőni fog, de Magyarország felkészült,

nincs sem felső határ, sem korlát a menekültek számát és az eszközöket illetően sem.

Az interjúban érintették az Európai Bizottság kritikáit is, miszerint a magyar kormánynak többet kellene tennie a korrupció ellen, a sajtószabadság előremozdításáért, illetve az LMBTQ-jogok tekintetében, írják. Kovács szerint azonban ezek a kritikák alaptalanok és politikai természetűek, Magyarországnak járó források viszont nem tarthatóak vissza politikai okokból.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Magyarország továbbra is blokkolja, hogy fegyverek haladhassanak át a magyar-ukrán határon a védekezők megsegítésére.

Címlapkép: MTI/Balázs Attila

Szólj hozzá!

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.