Dagad a fideszes Hende Csaba körüli házbotrány: válaszok helyett csak feljelentgetés érkezik a kormánypárti politikustól

ugytudjuk.hu 2022-03-19 11:41:32
Szuhai Viktor, a DK önkormányzati képviselője azt üzente Hendének, hogy mutassa be az eddig eltitkolt házszerződését, vagy jelentse fel őt is.

Továbbra sem érteni, hogy Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő miért beszél össze-vissza a házának bérbeadásáról. A sajtó és politikusok is több konkrét kérdést tettek fel az állítólagos házszerződésével kapcsolatban, a válaszok helyett azonban csak fenyegetőzések érkeznek a kormánypárti képviselőtől.

Aki nem ismerné a sztorit: a fideszes politikusnak a szombathelyi Árpád úton van egy kizárólagos tulajdonában álló háza, ahol azonban nem ő él. Saját bevallása szerint 2014-től kezdve az ingatlan bérbe van adva. A vagyonnyilatkozataiban viszont mindössze egyben, a 2015-ről szóló 2016 januárjában kelt dokumentumban szerepel. E szerint havi bruttó 450 ezer forintért bérelték a házat már akkor is.

Hende Csaba nem szerepelteti vagyonnyilatkozatában a háza bérbeadásából származó összeget

Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének parlamenti képviselőjének otthon helyzete uralta a helyi közbeszédet. Ungár Péter, a Vas megyei LMP képviselője borította a bilit azzal, hogy kiállt egy videóban Hende budai lakása elé és elmondta, hogy Hende éppen olyan budai mint ő, hiszen életvitelszerűen már régóta nem Szombathelyen, hanem a fővárosban lakik.

Hende csupán annyi érdemlegeset mondott arról, hová lett a be nem vallott pénz, hogy a szombathelyi ingatlanjának bérbeadásának jogát átruházta más valakire, és higgyük el, a bérbeadó a bérleti díj után megfizette és megfizeti az adót; neki pedig ebből semmilyen jövedelmi nincsen.

Költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználás gyanúja miatt az ellenzék nevében a momentumos Lukács Dániel nemrég arról írt, hogy feljelentést tesznek a képviselővel szemben. Hende Csaba ennek hatására sem válaszol érdemben a kérdésekre, valamint továbbra sem igazolja semmivel állításait. Ehelyett inkább ő is feljelentette az őt feljelentőket.

Csütörtökön Horváth Attila, az MSZP helyi politikusa szolidaritást vállalt Lukács Dániellel, és azt mondta, hogy Hende a korábban a sajtónak mutogatott zoknija helyett inkább azt a szerződést villantsa, amire hivatkozva próbál kibújni a kínos kérdések alól.

Most pedid Szuhai Viktor, a DK önkormányzati képviselője tett hasonló, támogató gesztust. A kérdéses ingatlannál tartott sajtótájékoztatón azt mondta, ahogy sok szombathelyi lakos számára, neki sem túl meggyőző, hogy a feltett kérdések megválaszolása helyett a fideszes politikus inkább feljelentést ígér.

Hende Csaba széles közönség előtt hazaárulózta korábban Nemény András polgármestert azzal, hogy ő Brüsszelben arról tárgyal, hogyan telepít majd be migránsokat Szombathelyre. Aztán a sajtóból, illetve a környéken lakóktól arról értesültünk, hogy eközben Hende házában külföldi vendéglátósok laknak. Számomra ez is érdekes

– jelentette ki Szuhai, majd hozzátette:

Nekem személy szerint is elegem abból, hogy a regnáló hatalom irányába elhangzott kérdésre nem konkrét válasz érkezik, hanem a kérdés feltevőjét támadják. Mi nem ilyen világot, nem ilyen országot szeretnénk.

Szuhai Viktor azt mondta, szolidaritást vállal Horváth Attilával és Lukács Dániellel, és egyben kéri Hende Csabát, hozza nyilvánosságra a házszerződéseit

Vagy jelentsen fel engem is!

– zárta a sajtótótájékoztatót a DK-s képviselő.

Szólj hozzá!

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.