Hende Csaba nem szerepelteti vagyonnyilatkozatában a háza bérbeadásából származó összeget

Farkas Bazsi 2022-03-04 11:11:00
A politikus azt mondta 2014-től bérlik tőle az ingatlant, de mindössze egyetlen évben szerepelt a nyilatkozatában, akkor 450 ezer forintért adta ki havonta.

Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térségének parlamenti képviselőjének otthon helyzete uralta a helyi közbeszédet.

Ungár Péter, a Vas megyei LMP képviselője borította a bilit azzal, hogy kiállt egy videóban Hende budai lakása elé és elmondta, hogy Hende éppen olyan budai mint ő, hiszen életvitelszerűen már régóta nem Szombathelyen, hanem a fővárosban lakik.

Erre Hende  - szerkesztőségünk mellőzésével - meghívta a sajtót abba a szombathelyi lakásba, ahol állítása szerint lakik és körbevezette a meghívottakat.

A fideszes képviselő kollégák kérdésére elmondta, hogy

az Árpád úton van egy családi háza, azt azonban 2014 óta nem lakják, bérbeadással hasznosították.

Tegnap voltunk kint a háznál, egészen biztos, hogy most is van lakója. Erről a ház elé kirakott teli szemetes edény is tanúskodik és a szomszédok is arról számoltak be, hogy laknak a házban bérlők.

Csakhogy Hende vagyonnyilatkozatában nem szerepel a ház kiadásból származó bevétel.

2014 óta mindössze egyszer, a 2016 január 4-én keltezett nyilatkozatában szerepelt az összeg. Akkor bruttó 450 ezer forintért bértelte tőle egy cég. Ha valóban 2014-től kezdve folyamatosan ki van adva Hende háza és ugyanakkora összegért bérlik, mint amit a 2016-ban írt vagyonbevallása tartalmazott, akkor eddig közl 38 millió forint bevétele származott belőlle.

Hogy miért nem szerepel a bérleti díj összege a vagyonnyilatkozatában, azt magától Hendétől kérdeztük, vagyis, hogy:

Miért nem szerepelt a vagyonnyilatkozatában a bérlésből származó bevétel?
Pontosan mely időszakokban voltak bérlői az ingatlannak?
A 2016-os adat szerint bruttó 450 ezer forintot kapott 2015-ben bérleti díjként. Most is ekkora összegért adja ki az Árpád úti házát?
2014-től számítva bruttó mekkora jövedelme származott az ingatlan kiadásából?

Egyelőre nem kaptunk választ a képviselőtől. 

Frissítés

Cikkünk megjelenése után kaptunk választ Hende Csabától:

A házat nem én adom bérbe, ezért abból jövedelmem nem származik. A bérbeadó a bérleti díj után megfizette és megfizeti az adót. Vagyonnyilatkozatom pontos és teljeskörü. Egyéb kérdései nem közszereplök ügyeire vonatkoznak, ezért azokra nincs módom vâlaszolni.

Egyelőre értetlenül állunk Hende válasza előtt. Ugyanis vagyonnyilatkozatában is az szerepel, hogy 1/1-ben ő a tulajdonosa a háznak, és ezt támasztja alá az ingatlan tulajdoni lapja. (Tulajdoni lap1,tulajdoni lap 2.,tulajdoni lap 3.)

A szerkesztőségünk közben úgy értesült, hogy Hende házában külföldi vendégmunkások laknak.

Szólj hozzá!

Lefejezték a MÁV vezetőségét

Az új Igazgatóság kinevezéséről a Közlekedési és Beruházási Minisztérium fog intézkedni.

Az építőipari szerszámok jelentősége és választása

Az építőipar mindig is az emberiség egyik fő alappillére volt. Az új technológiák és módszerek mellett vannak dolgok, amelyek változatlanul fontos szerepet töltenek be.

Az eredeti költségvetés egyharmadából lesz lebonyolítva az augusztus 20-i rendezvénysorozat

A költségcsökkentés nem érinti az ünnep méltóságát, a résztvevők biztonságát, valamint a kiemelt családi, kulturális, zenei és esti látványelemek megfelelő színvonalú megvalósítását.

Gulyás Gergely lemond Fidesz frakcióvezetői posztjáról

A Fidesz és a KDNP bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését.

Emberrablás Győrben

Tartozás miatt tartott fogva egy férfit négy másik.

Volt válogatott sportolóra kér súlyosabb büntetést a győri ügyészség

Elsőfokon a Szombathelyi Törvényszék a vádlottat életveszélyt okozó testi sértés bűntette miatt 2 év börtönbüntetésre és 2 év közügyektől eltiltásra ítélte.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 2. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat második része azt vizsgálja, hogy a művelődési házak jövője nemcsak az épületek felújításán, hanem a helyi közösségi szerepük újragondolásán is múlik.

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.