Az összellenzék feljelenti Hende Csabát

Farkas Bazsi 2022-03-13 17:21:00
Költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználás gyanúja miatt járnak el a hatóságnál.

Ahogy arról az Ugytudjuk.hu elsőként beszámolt, nem szerepel Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselőjének vagyonnyilatkozatában az az összeg, ami Hende a családi házának bérbeadásából származik.

A politikusnak a szombathelyi Árpád úton van egy kizárólagos tulajdonában álló háza, azonban saját bevallása szerint 2014-től kezdve az ingatlan bérbe van adva. A vagyonnyilatkozataiban azonban mindössze egyben, a 2015-ről szóló 2016 januárjában kelt dokumentumban szerepel. E szerint havi bruttó 450 ezer forintért bérelték a házat.

Kérdésünkre Hende azt válaszolta, hogy a ház hasznosítás jogát okiratban átruházta egy magánszemélyre, ezért nem szerepel a nyilatkozatában az ebből származó bevétel. 

Az összellenzék közleményt jutatott el szerkesztőségünkhöz, ebben azt írják, hogy a hatósághoz fordulnak, feljelentik Hendét.

Íme a változtatás nélküli közlemény:

Feljelentést teszünk dr. Hende Csaba, az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának elnöke ellen, aki a saját állítása szerint egy strómanon keresztül adja ki a saját tulajdonában álló szombathelyi házát. Azért tudja kiadni az állandó lakcíme szerinti ingatlant, mert ő nem ebben a házban él, hanem Budán.

Hende házában ukrán vendégmunkások élnek, akik ezért bérleti díjat fizetnek. Azonban Hende nem tüntette fel évek óta a vagyonnyilatkozatában az ebből származó bérleti díjat. Amikor újságírók ennek tényével szembesítették, azt állította, hogy egy általa meg nem nevezett személy használatába adta az ingatlant, és ezen személy adja ki bérbe a házat.

Bárhogyan is csűri-csavarja Hende, a saját tulajdonában álló ingatlant pénzért adja bérbe, azonban ezen összeget törvényi kötelezettsége ellenére sem tünteti fel vagyonnyilatkozatában.

Ebből következően vagyonnyilatkozata hiányos, azaz hamis tartalmú. Hende ezzel a gyanú szerint hamis magánokiratot használ fel évek óta, ami bűncselekmény gyanúját veti fel.
Továbbá költségvetési csalás gyanúja is felmerül Hendével szemben, mert teljességgel életszerűtlen, hogy ő ingyen adta át a hasznosítás jogát egy egyelőre ismeretlen személyazonosságú személynek. A gyanú szerint Hende azért alkalmaz strómant, hogy eltitkolja a bevételt az adóhatóság elől.

Mindezek miatt Hende Csaba ellen feljelentést teszünk költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználás gyanúja miatt. Reméljük, lesz bátorsága a hatóságnak eljárnia vele szemben. Ne alkalmazzon kettős mércét se a rendőrség, se az ügyészség a törvénysértő fideszes politikussal szemben!


Lukács Dániel, Momentum Mozgalom Vas megyei elnöke - az Egységben Magyarorszagért Vas megyei 1-es számú választókerületének nevében

Szólj hozzá!

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.

Extra: a Vásárcsarnokban nyitja új évadát a Győri Filharmonikus Zenekar

A „Zenélő piac” című különleges koncerttel szeptember 7-én rendhagyó helyszínen találkozhat a közönség a klasszikus zenével.

Átadják a megújult Erzsébet ligeti KRESZ-Parkot Győrben – családi programokkal ünneplik a felújítást

Ügyességi versenyek, KRESZ-kvíz, ingyenes kerékpár- és e-rollerjelölés is várja a családokat augusztus 8-án.

Nőverő szombathelyi férfi ellen emelt vádat az ügyészség

A férfi a nyílt utcán kezdte verni áldozatát.

A rómaiaktól az agyagkatonákig – tárlatvezetések, workshop és közönségtalálkozó várja a látogatókat a győri Rómer Múzeumban

Ingyenes programokkal és különleges kiállításokkal készülnek a hét második felére, a hőségriadó idején ráadásul a Várkazamata – Kőtár is díjmentesen látogatható.

Czunyiné harca a gmail és az önkény ellen - letiltotta a Google a Védvonal levelező fiókját

Nem vicc! A Fidesz maradéka tényleg egy ingyenes e-mail szolgáltatást használt, hogy megvédje a Fidesz maradékát.

Kedden megválaszthatja az Országgyűlés Magyarország új köztársasági elnökét

A TISZA Párt frakciója kezdeményezte az államfőválasztás augusztus 11-re való kitűzését - a kormánypárti jelölt személye ugyanakkor egyelőre nem ismert.

Szakértő a Duna alacsony vízállásáról: a vízlépcső sem csodaszer önmagában, a klímaváltozás miatt új szemléletre van szükség

A BME vízmérnöke szerint a Paksi Atomerőmű helyzetére sem jelentene automatikus megoldást egy új dunai vízlépcső - a jövő vízgazdálkodását pedig már a klímamodellekre kell alapozni.

Megrázó videó Bábolnáról: hajléktalan férfit bántalmaztak és aláztak meg - helyi információink szerint a rendőrség már intézkedik az ügyben

A felvételen egy padon alvó férfit ütnek meg, majd arra kényszerítik, hogy térdre ereszkedve megcsókolja egyikük bakancsát.