Méretes betűkkel írták ki a szombathelyi Markusovszky utcában, hogy Hende Csaba hazudik

Székely Zoárd 2022-03-17 12:02:00
Alaposan kiverte a biztosítékot a politikus bérbeadott háza, ami nem szerepel a vagyonnyilatkozatában. Frissítés: minden feliratot eltávolítottak.

Ahogy arról az Ugytudjuk.hu elsőként beszámolt, nem szerepel Hende Csaba (Fidesz-KDNP) Szombathely és térsége parlamenti képviselőjének vagyonnyilatkozatában az az összeg, ami Hende a családi házának bérbeadásából származik.

A politikusnak a szombathelyi Árpád úton van egy kizárólagos tulajdonában álló háza, azonban saját bevallása szerint 2014-től kezdve az ingatlan bérbe van adva. A vagyonnyilatkozataiban azonban mindössze egyben, a 2015-ről szóló 2016 januárjában kelt dokumentumban szerepel. E szerint havi bruttó 450 ezer forintért bérelték a házat.

Mindezek miatt Hende Csaba ellen feljelentést teszünk költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználás gyanúja miatt. Reméljük, lesz bátorsága a hatóságnak eljárnia vele szemben

– szerepel az összellenzék közleményében, amit lapunkhoz is eljuttattak.

Hende egyébként úgy nyilatkozott az Ugytudjuk.hu-nak, hogy a hasznosítás jogát okiratban átruházta egy magánszemélyre, ezért nem szerepel az összeg a vagyonnyilatkozatában.

VIDEÓ - Hende a családi háza bérbeadásáról: A hasznosítás jogát okiratban átruháztam egy magánszemélyre

Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia tiszteletbeli elnöke. Mivel a klub sajtótájékoztatóján ott volt a politikus is, így volt módunk kérdezni tőle, egyébként szerkesztőségünknek sosincs módja arra, hogy a fideszes képviselőnek kérdéseket tegyen fel. Elsőként arra szerettünk volna választ kapni, hogy miért nem szerepel a vagyonnyilatkozatában a szombathelyi Árpád úti családi ház bérbeadásából származó bevétele.

Úgy tűnik, a hír városszerte elterjedt, főszerkesztőnk ugyanis ma délután a Markusovszky utcában sétált, ahol észrevette, hogy egy kerítésre méretes betűkkel nyomtatták ki az alábbi mondatot:

Hende Csaba hazudik.

Fotó: Farkas Bazsi

A szöveg mellé még a politikusról és feleségéről is felkerült egy fotó azzal a szöveggel, hogy

„Elcsalom ha kiadom a lakásom".

Fotó: Farkas Bazsi

Frissítés

Olvasónk észrevette, hogy a fenti kerítésen látható feliratot azóta eltávolították és készített néhány fotót is a helyszínről.

Fotó: Olvasónk

Sikerült elérnünk a terület tulajdonosát, aki úgy nyilatkozott, ő maga tépte le a kihelyezett papírlapokat, mivel megunta, hogy üzenőfalként funkcionál a kerítése.

Fotó: Olvasónk

Szólj hozzá!

Hullik a márvány a homlokzatról, körbe kell kordonozni a győri színházat

Pintér Bence polgármester szerint mostohagyerek volt eddig az épület.

Saját autó nélkül fejezte be politikai karrierjét Hende Csaba

Viszont szombathelyi, budapesti, és balatoni ingatlannal is büszkélkedhet.

Felülvizsgálják a szombathelyi Bartók Béla körúti hidat

Ráfér az átvizsgálás az 1969-ben épült hídra.

Egy 5 éves óvodást fenyegetett meg egy férfi Körmenden

Azt mondta neki, hogy a családjával együtt fellógatja.

A 41.Vasi Vasember triatlonversenyt rendezik szombaton Szombathelyen

59 váltó és 414 egyéni induló áll rajthoz.

Letartóztatásba került a szombathelyi Paragvári utcai késelő

„Gyere ki! Megöllek!”, „Megölök mindenkit!” - ezt kiabálta a támadó.

További félmilliárdos csontvázak esnek ki a győri önkormányzati cégek szekrényeiből

A Győr+ mínusz 210 milliója mellett, a Győr Projekt 600 millió forintos adósságot halmozott fel, míg a Győr-Szol napok alatt 600 millió forintos mínuszba tette a folyószámla-hitelkeretét.

Bezár a répcelaki sajtgyár

A vállalat azt ígéri, nem kell búcsúznunk a Medve sajttól.

40-es sebességkorlátozást vezettek be a szombathelyi Öntő utcában

Megtiltották a parkolást a Váci Mihály utca egy szakaszán, és egyirányúsították a Garai János utcát.