Csaknem egymilliárd forintból fejezik be a kőszegi Árpád-házi Szent Margit iskola felújítását

Bazsó Bálint 2022-03-10 07:27:33
A beruházás részeként az iskola egyes részeit lebontják, majd kibővítik.

Újabb, csaknem egymilliárd forintos beruházással befejeződik a kőszegi Árpád-házi Szent Margit Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium bővítése és felújítása.

A beruházás célja az iskola még hiányzó tereinek kiépítése. A hiányzó szaktantermek, természettudományi laborok, aula, új tantermek, tornacsarnok a Várkör 34. szám alatti ház részleges átalakításával és bővítésével, építésével valósítható meg. Az építéssel egyben az akadálymentesítés követelményeinek kielégítése is megtörténik. Ennek biztosítása érdekében az iskolaépület hátsó, délkeleti sarkában új liftakna létesül

– derül ki az Európai Unió hivatalos közbeszerzési értesítőjéből.

A mostani felújítás nem érinti a beruházás első ütemeként már megépült tornacsarnokot és az azt kiszolgáló helyiségeket, illetve nem része a felújításnak a templom és a kollégium sem.

A beruházás során elbontják az épület délkeleti sarkát, és új, az eredeti házhoz illeszkedő, délkeleti térstruktúrájú, a hiányzó termeket tartalmazó épületrészt emelnek.

Mint írják: ez az épületszárny szintjeiben, tereiben nehézkesen kapcsolódik a főépülethez, jelenlegi állapotában rosszul használható tornatermi öltözőknek ad helyet. Az épületrész elbontásával és új, az eredeti házhoz illeszkedő építésével egyszerre megoldható az akadálymentes megközelíthetőség és a még hiányzó termek létrehozása.

Emellett - számos kisebb bontás mellett - szintén elbontják a tornateremet összekötő nyaktagot, a két belső udvar közötti WC szárnyat.

A nagyobbik belső udvar könnyűszerkezetes lefedést kap. A díszterem jelenlegi padlósíkjának 30-35 cm-es megemelésével az aulatér és a díszterem padlója azonos szintre kerül. Az aula nyitottságát a díszterem falában lévő vak ajtófülkék kibontása fokozza.

Az aulatér a jelenlegi beékelődő WC-csoport kibontásával, a szomszédos kis udvarral összenyithatóvá válik, csak egy nagyobb méretű, nyitható üvegfal választja el a két teret egymástól.

Az akadálymentesítés érdekében lift és emelőlap is épül. 

Végül teljesen felújítják a vizes blokkokat, és a felújítás által érintett terület elektromos hálózatát is.

A munkát a szombathelyi Dreiszker és Társai Kft. végezheti  nettó 904 millió 393 ezer 967 forintért.

Szólj hozzá!

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.