Na ki jelent nemzetbiztonsági kockázatot Georg Spöttle szerint és kit tiltana ki Bayer Zsolt az ukrán háborúban?

Fehér Buda 2022-03-06 13:00:00
Megint nagyot mennek a kormánypárti megmondó emberek, de ha neked Gyurcsány Ferenc jutott eszedbe, csalódást kell okoznunk.

„Azzal, hogy a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje oroszpártinak titulálta a kárpátaljai magyarokat, szintén veszélyezteti azokat, akik ott maradtak. Ebben a helyzetben tehát Márki-Zay Péter jelenti az egyik legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot

– mondta a Magyar Nemzetnek Georg Spöttle.

A „biztonságpolitikai szakértő” kritika nélkül felmondta az interjúban, hogy a jó magyar-orosz kapcsolatoknak köszönhetően „évtizedekre az európai piaci árnál ötször olcsóbban vásároljuk a gázt”, ami egyszerűen nem igaz, ezt már Deák András szakértő is elmondta egy konferencián. Ezen az áron ugyanis csak Belarusz kap gázt Oroszországtól. A magyar átvételi árat a kormány következetesen titkolja, de a Népszava nemrég utánaszámolt, és kiderült, hogy az említettnél biztosan drágább árat fizetünk, ráadásul ez is folyamatosan emelkedik.

Márki-Zay Péter itt is elérhető hétértékelőjében – kétségtelenül nem túl szerencsés módon – pedig arról beszélt, hogy a hatvanezer kárpátaljai magyar menekült, aki már átjött a határon, valószínűleg magyar útlevéllel, és így szavazójoggal is rendelkezik, és április 3-án már nem kell majd átjönniük a határon, „mert már itt vannak”.

Erre Simon András, a miniszterelnök-jelölt sajtófőnöke közbevetette, hogy „a sorozás, meg az orosz tankok elől menekülnek”.

Erre Márki-Zay Péter úgy válaszolt, hogy

„a sorozás az egy ukrán sorozás, az orosz tankok azok oroszok, ne zárjuk ki a lehetőségét, hogy nagyon sok kárpátaljai magyar az inkább oroszpárti lehetett, mint ukrán párti ebben a konfliktusban akár. Tehát én nem tudom azt kizárni, hogy a Fidesznek azért lesz támogatottsága közöttük.

Majd úgy folytatta, „remélem, hogy ott is nagyon sokan megértették azt, hogy az az Orbán, aki őelőlük a gázt is elzárta, mert elzárta már egyszer Putyin parancsára (tény, hogy éppen 2014 szeptemberében, miután a Krím félsziget orosz megszállása után a Gazprom leállította a gázszállításait Ukrajna felé, váratlanul a magyar Földgázszállító Zrt. Is közölte, hogy felfüggeszti a gázszállítást Magyarország felől, a lépést akkor az EU vezetése is élesen elítélte – a szerk.), vagy az a háború, amit Orbán Viktor magatartása robbantott ki, hiszen, hogyha

Orbán nem akadályozta volna az elmúlt évtizedben, hogy Ukrajnát a NATO is megvédje, akkor ez a háború ki se robbant volna. Tehát én azt remélem, hogy minél több külföldi magyar rájön arra, hogy egy hazaárulóra még nekik sem szabad szavazniuk.”

Megtalálta az aktuális ellenséget Bayer Zsolt is, aki korábban azt mondta, „Oroszország nem fogja megtámadni Ukrajnát, ezt a hülye is tudja”, most Ljubov Nepop ukrán nagykövetnek ment neki.

Ukrán nagykövet: Stratégiai nyugalmatok csak a sírban lesz

mondta péntek délután egy konferencián a magyar nép felé Nepop Ljubov, Ukrajna budapesti nagykövete egy zárt körű konferencián Budapesten, írja a 444.hu. Ezzel arra utalt, amit Orbán Viktor mondott a reggeli rádióinterjújában, hogy szerinte háború idején csak megfontoltan szabad reagálni, ezért stratégiai nyugalomba vonult az ügyben.

A diplomata – aki a háború kitörése után az első exkluzív interjút az Azonnalinak adta – a Political Capital konferenciáján Orbán Viktor korábbi kijelentésére (miszerint „stratégiai nagyalomra” van szükség a háborúban), azt mondta, „stratégiai nyugalmatok csak a sírban lesz”. Bayer Zsolt erre reagálva írta blogján – amit a 444.hu szúrt ki –, hogy

„az ukrán nagykövet asszonyt normális esetben 48 órán belül kellene kitiltani Magyarországról, a magyarsághoz intézett ezen szavaiért”.

 

(Via Azonnali)

Szólj hozzá!

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.

Jövő héten fut Szombathely!

Szombaton rendezik meg a mára már hagyományosság vált futóversenyt.

Nyolcéves autóbusz szerződés kiírására készül Győr

Hosszabb távra tervezne a tömegközlekedéssel a város, de átmeneti időszak szinte biztosan lesz.

A kárpit megfelelő tisztítása

Az otthoni rend fenntartása sokak számára a porszívózásban, portörlésben és időnkénti felmosásban merül ki, ám vannak felületek, amelyek ennél jóval összetettebb figyelmet igényelnek.

Kitakarították és kifestették a győri vasúti aluljárót

Kósa Roland szerint apró lépés, de elindult a vasútállomás környezetének rendbetétele.

Pintér Bence megerősítette, hogy délelőtt civil ruhás rendőrnyomozók jelentek meg a Győr Projekt Kft.-nél - új szintre lépett a győri ügyek feltárása

A polgármester szerint már nem csak gyanú, hanem konkrét nyomozati lépések is történnek a Győr-Szol és más önkormányzati cégek ügyében.

A kommentek csak úgy jönnek-mennek Fekete Dávid közösségi oldalán 

A valóság ritka vendég a politikus online felületein.