Részeg sofőr gázolt Győrszentivánon

Nagy Donát 2022-03-03 19:26:00
Egy ittas férfi elütött egy bicikliző 71 éves nőt, majd a kocsi alá szorult kerékpárral együtt, segítségnyújtás nélkül elhajtott.

Győrszentiván belterületén egy személygépkocsi – feltehetően ittas – vezetője elgázolt egy kerékpárost, majd anélkül, hogy részére segítséget hívott volna, elhajtott, írja a rendőrség oldala.

Fotó: police.hu

A rendőrségre 2022. március 2-án 9 óra 38 perckor érkezett egy balesetről bejelentés. A kiérkező rendőrök megállapították, hogy egy 50 éves férfi közlekedett személyautójával Győrszentivánon az Egysori úton, az Ezerjó út irányából a Vajda utca irányába.

Haladása során járműve sebességét vélhetőleg rosszul választotta meg, és elütötte az úton szabályosan közlekedő 71 éves helybéli nőt, aki felcsapódott a járműre, majd onnan az úttestre esett. A balesetben megsérült kerékpárost a mentők kórházba vitték.

Fotó: police.hu

Az ütközés után a gépkocsi vezetője megállás és segítségnyújtás nélkül – a gépkocsija alá szorult kerékpárral – a helyszínt elhagyta, majd lakására hajtott.

Az eset egy szemtanúja a rendőröket a férfi tartózkodási helyéről értesítette, így a vélhetően ittas állapotban lévő férfit az egyenruhások rövid időn belül elfogták, és a Győri Rendőrkapitányságra előállították.

A nyomozók a baleset okozóját segítségnyújtás elmulasztásának bűntette elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatták ki. 

Szólj hozzá!

Csuklós busszal érkezett a segítség - kényelmesebb lett a Nyugdíjas Egyetem megközelítése Győrben

A Széchenyi István Egyetemen elindult az idei szemeszter, az előadások idején nagyobb befogadóképességű buszok közlekednek.

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig.