Hende Csaba irányította azt a szombathelyi aláírásgyűjtést, ami végül feljelentéshez vezetett

Farkas Bazsi 2022-02-27 10:37:00
Ismert fideszesek aláírásával gyűlt össze a Munkáspárt - ISZOMM jelöltjének szükséges 500 szignó - állítja Czeglédy Csaba.

Mint arról már korábban beszámoltunk több esetben is feljelentés született a szombathelyi Választási Bizottság névjegyzékbe vétele után. A bizottság péntek este ült össze, hogy megvizsgálja, mely jelöltek gyűjtötték össze a választáson induláshoz szükséges minimum 500 szignó. 

A Normális Élet Pártja jelöltje, Horváth Éva esetében ismeretlen tettes ellen maga a bizottság tett feljelentést

A Munkáspárt - ISZOMM jelöltje, Hegedűs Máté esetében pedig az összellenzéki pártok fordultak a hatósághoz. A gyanú mind a két esetben a választási csalás volt.

Több fideszes ismerősömtől kaptam azt az információt, hogy a szombathelyi Fidesz hívta fel őket azzal, hogy menjenek be a párt helyi irodájába és írják alá Hegedűs íveit. Hende Csaba ugyanis azt sakkozta ki, hogy az az én pozíciómat fogja gyengíteni és szavazatokat visz el tőlem az, ha a Munkáspárt - ISZOMM jelöltjének neve ott lesz a szavazólapon - mondta Czeglédy Csaba az összellenzék jelöltje az Ugytudjuk.hu-nak. 

Akkora volt a kapkodás ebben az ügyben, hogy Hegedűs a mai napig a Vas 03-as választókerület jelöltjeként van feltüntetve, nem pedig itt nálunk, a Vas 01-ben. Az látszik az ívekről, hogy a fideszes szignók nélkül meg sem lett volna a szükséges aláírása. Amikor jeleztem Illés Károlynak, a Fidesz városi elnökének, hogy túlléptek egy határon, akkor Illés zavarában még letagadni is elfelejtette a történteket. 

Hende Csaba, aki egyébként úgy buzdít törvénytelenség elkövetésére, hogy ő maga a Törvényalkotási Bizottság elnöke,  annyira fél a választás elvesztésétől, hogy nemtelen eszközökhöz sem fél hozzányúlni - zárt az Ugytudjuknak Czeglédy. 

Szólj hozzá!

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.

Koncertek, futás, helytörténeti séta és retro buli – ingyenes programokkal telik meg Győr pünkösdkor

Május 22. és 25. között szakmai konferenciák, családi programok, sportesemények, koncertek és közösségi rendezvények várják az érdeklődőket Győr több pontján.

Hamis márkák a pápai piacon: több száz kamu parfümöt és ruhát foglalt le a NAV

Hugo Boss, Chanel, Louis Vuitton, Nike és Adidas feliratú termékeket kínált egy árus, a pénzügyőrök az otthonában is találtak hamis termékeket.

Pünkösdkor sem marad el a szemétszállítás Győrben

A GYHG az ünnepnapokon is a megszokott rendben viszi el a hulladékot, de a hulladékudvarok és az ügyfélszolgálat zárva lesznek.

Tarvágások, erdőtüzek, klímaváltozás: új erdő-politikát sürgetnek Magyarországon a szakemberek

Már nem lehet kizárólag fakitermelési szempontból gondolkodni a magyar erdőkről.

„A dolgozók mennek, a vezető marad?” – belső információk szerint Holló Bernadett megtarthatja vezető állását és fizetését az éppen megszűnő Győr+-nál

Miközben a médiacég a hullámsírba merül, a frissen kinevezett vezető átevezhet egy új céges struktúrába. 

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.