Választási csalás alapos gyanúja miatt feljelentést tesz a Vas01 választási bizottsága

Farkas Bazsi 2022-02-25 18:58:00
Megvannak a körzetben induló jelöltek, íme a lista.

Ma délután ülésezett a Vas01, vagyis a Szombathely és térsége választókerület választási bizottsága. A vizsgált ajánlóívek alapján hét jelölt választási névjegyzékbe való felvételéről döntöttek. A szavazó lapon való megjelenés sorrendjéről sorsolással döntöttek. íme a névsor: 

  • Horváth Éva (Normális Élet Pártja) 
  • Vadon István (Mi Hazánk) 
  • Hende Csaba (Fidesz-KDNP)
  • Czeglédy Csaba (Összellenzék)
  • Abért Zoltán (Mi Pártunk)
  • Tömböly Tamás (Megoldás Mozgalom)
  • Hegedűs Máté (Magyar Munkáspárt - Iszom)
  • Nagy Dávid (MKKP)

A bizottság megvizsgálta Horváth Éva ajánlóíveit, a leadott 819 aláírásból 508 érvényeset találtak. Felmerült az alapos gyanúja annak, hogy az ajánlóívekre került adatok és aláírások jogsértően kerültek oda, a kiszűrt érvénytelen ajánlásoknál pedig többségében halott polgárok adatait szerepeltették. A Választási Bizottság ismeretlen tettes ellen feljelentést tesz a rendőrségen.

Fotó: Farkas Bazsi,

Abért Zoltán esetében 196 aláírásból 142 volt érvényes, így nem volt elegendő 500 szignó a névjegyzékbe vételhez. Ám mivel ez csak három nap múlva emelkedik jogerőre, így Abért nevét is kisorsolták a szavazólapra. A jogerőre emelkedés után törlik majd.

A bizottsági ülés után Czeglédy Csaba jelezte a sajtónak, hogy Hegedűs Máté esetében választási csalást sejtenek, mivel információik szerint Hegedűs nem gyűjtött aláírásokat. Szerkesztőségünknek azt jelezte, hogy Hegedűs esetében választási csalás gyanúja miatt feljelentést tesznek a rendőrségen. 

Szólj hozzá!

A háborús vészhelyzet véget értével Homlok Zsolt ismét követelheti a pénzét a Haladás VSE-től

Nem a focicsapatról, hanem a 14 szakosztályt tömörítő egyesülettől van szó.

Ez a nap más, mint a többi - hat év után véget ért a veszélyhelyzet Magyarországon

A koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború miatt bevezetett különleges jogrend lezárult, de több intézkedés tovább él törvényi formában.

Illés Károly korcsoknak minősített embereket

Tóth Norbert szombathelyi, tiszás parlamenti képviselő bocsánatkérésre szólította fel a szombathelyi Fidesz elnökét.

Pintér Bence: rendőrnyomozók jelentek ma meg a Győr-Szolnál – tovább gyűrűzik a lakáskassza-ügy

A súlyos pénzügyi gondokkal küzdő városi holdingnál adatgyűjtést végeztek a hatóságok, miközben továbbra is rengeteg a kérdés az eltűnt milliárdok körül.

Visszavonul Ferencz Csaba

A szezon végével szögre akasztja cipőjét az Egis Körmend játékosa.

Mezőgazdasági összeírás indul Győrben is – online és személyesen is kereshetik a gazdálkodókat

A KSH szerint az adatfelvétel célja, hogy pontosabb képet kapjanak a hazai agrárium helyzetéről és az elmúlt évek változásairól.

Közmeghallgatást tart május 28-án a győri önkormányzat

A városházi fórumon a lakosok és helyi szervezetek képviselői is kérdezhetnek, javaslatokat tehetnek.

Szombathely is csatlakozik a Vágatlan Májushoz

A nem hivatalos programot Gajdos László miniszter hirdette meg.

Római kori tárlatvezetés és Egry-túra is várja az érdeklődőket a Rómer Múzeum programjain

Kiállításokkal, múzeumi sétával és egész napos kirándulással készül a következő napokra a győri intézmény.

Megalakult a Tisza-kormány

Kinevezte Magyar Péter kormányának minisztereit Sulyok Tamás köztársasági elnök kedden Budapesten, ezzel megalakult az új kabinet.

Ruff Bálint: „A valaha volt legnagyobb elszámoltatás lesz" – Győrben is elkezdhetnek izzadni néhányan

A TISZA miniszterjelöltje országos politikai és gazdasági felelősségre vonást ígér, városunkban pedig már most is elég hosszú a lista.

Negyven éve ért fel Európa csúcsára a Rába ETO férfi kézilabdacsapata

Kósa Roland jubileumi ünnepségen köszöntötte az 1986-os IHF-kupagyőztes legendákat.

Öltönyben járta az irodaházakat, majd kulcsok és beléptetőkártyák segítségével lopott egy férfi Győrben és Mosonmagyaróváron

A vádlott természetesen mozgott a helyszíneken, így nem keltett feltűnést -  az ügyészség végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott ellene.

Fűzy András lett a győri Fidesz elnöke

Boncsarovszky Péter és Faber Kristóf a csoport alelnökei.

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.