Nem emberölés, betegség okozhatta a csepregi kisfiú halálát

Székely Zoárd 2022-02-12 18:45:42
A városi önkormányzat vállalta a temetés költségeit.

Holtan találtak egy két és fél éves gyermeket kedd délelőtt Csepregen a Bartók Béla utcában. A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság az esettel kapcsolatban eleinte csak annyit közölt, hogy büntetőeljárást indítottak az eset körülményeinek tisztázására, mivel a testén állítólag sérülésnyomokat találtak.

Holtan találtak egy két és fél éves gyermeket Csepregen

Holttestet találtak kedd délelőtt egy családi házban Csepregen. A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság az esettel kapcsolatban csak annyit közölt, hogy büntetőeljárást indítottak az eset körülményeinek tisztázására, a helyszíni szemle jelenleg is folyamatban van. Meg nem erősített sajtóértesülések szerint egy két és fél éves gyermek halálának körülményeit vizsgálják a rendőrök.

A 112 press legfrissebb információi szerint azonban mégsem emberölés áldozata lett a kisfiú.

A lap úgy tudja, a két és fél éves gyermek gyulladásos betegségben vesztette életét az otthonában.

„A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya halált okozó segítségnyújtás elmulasztása bűntett elkövetésének gyanúja miatt folytat nyomozást, jelenleg ismeretlen tettessel szemben”

– állt a rendőrségi közleményben az eset másnapján, február 9-én. Ez pedig jelentheti azt, hogy a beteg gyermek nem került szakszerű ellátásra, orvoshoz az állapota ellenére. Vizsgálat tárgyát képezi az is, volt-e valaki a beteg gyermekkel a halálakor.

Az édesanya jelenleg a hatodik gyermekével várandós. A kisfiú halála után az apa öngyilkosságot kísérelt meg, jelenleg kórházban ápolják.

A család négy gyermekét ideiglenes gyámhatósági felügyelet alá helyezték. A kisfiú temetésének költségét Csepreg Város Önkormányzata állja.

 

Címlapfotó: 112 press

Szólj hozzá!

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.