Roma származású képviselőjelöltje is van a Jobbiknak

Papp László Tamás 2022-02-09 17:37:00
Varga Ferenc szerint a szélsőségesek már a Fideszben vannak.

A Jobbik először mondott látványos igent Márki-Zay Péter kérésére, és saját listájának egyik helyét egy roma politikusnak adja

írja az Azonnali.

Mint ismert, az ellenzék közös miniszterelnök-jelöltje annak fejében is engedte el a hetedik parlamenti frakció gondolatát, ha belemegy az ellenzék, hogy három befutó listás helyet ad roma politikusoknak. Ezzel kicsit feladta a leckét a pártoknak: bár a Párbeszéd már javasolta kvótától függetlenül Berki Sándort, rajta kívül eddig látványosan nem dobott be lehetséges neveket egyik párt sem

– teszik hozzá.

A civilben közgazdász, 2014 óta pedig a szegvári roma nemzetiségi önkormányzat vezetőjeként dolgozó Vargával az Azonnali készített inderjút.

Ahogy Jakab Péter szokta mondani, a Jobbik érkezett a legtávolabbról az összefogásba. De amint elfoglalta helyét abban, meggyőződésem, hogy annak a motorjává, hajtóerejévé vált

– mondta a jelölt, hozzátéve:

A régi Jobbikból én már semmit sem tapasztaltam a közös munka során, azok az emberek, akik szélsőséges eszméket vallottak, már régen a Fidesznél vagy annak különböző szatellitpártjainál kötöttek ki, és most is azon dolgoznak, hogy gyengítsék az összefogást.  

– állítja Varga Ferenc.

Így nekem cigányként nem a múlton kell rágódnom, hanem a jövőbe kell tekintenem, és a néppárti Jobbik képviselőjeként segítenem kell a társadalom perifériájára szorult rétegeket, ezen belül pedig a cigányságot is

– fogalmazott az Azonnalinak.

Meggyőződésem, hogy a Jobbik néppártosodása az egyik legpozitívabb folyamat, ami az elmúlt években a magyar politikai életben végbement. Egyedül a mára szélsőségessé vált Fidesznek az érdeke, hogy meglehetősen önellentmondásos módon visszamutogasson a múltba, abban reménykedve, hogy ezzel gyengítheti a magyar emberek akaratából létrejött összefogást

– véli Varga Ferenc.

Mindenkinek más a története, van, aki egyáltalán nem érzi, van, aki viszont folyamatosan megtapasztalja a megkülönböztetést. Amennyiben valakinek negatív tapasztalatai vannak, az meggyőződésem, hogy a kialakult előítéletek miatt van

– említette a roma kisebbség helyzetével összefüggésben.

Tudom, hogy ma Magyarországon sokkal, de sokkal több tisztességes és becsületes roma ember él, mint azok, akik alapján az egész társadalmi réteget sokan megítélik. Éppen ezért a néppárti Jobbik politikusaként azon fogok dolgozni, hogy a meglévő előítéletek csökkenjenek

– válaszolta az interjúban, elmondva azt is:

A néppárti Jobbikban nem nemzetiségi hovatartozás szerint osztanak helyeket, hanem elsősorban az elvégzett munka alapján.

Kampányfőnökként én bizonyítottam egy rátermett civil jelölt mellett. Ráadásul a Jobbik volt az egyetlen párt, ami az előválasztáson a saját pártpolitikusait is önzetlenül háttérbe szorítva, teret engedett a civil jelöltek számára, és jelentős erőforrásokat áldozva mögéjük állt, akik így – nem mellékesen – jelentős arányban meg is nyerték a saját körzeteiket

– felelte az újságírónak, a kisebbségi önkormányzatiság helyzetével kapcsolatban úgy fogalmazva:

A legutóbbi Országos Roma Önkormányzati ülés részleteibe beletekintve szekunder szégyenérzetem volt

Nem engedheti tovább a magyar cigányság, hogy olyan emberek képviseljék őket, akik nem tudják az alapvető társadalmi normákat sem betartani, mindamellett, hogy csak a saját önös érdekeiket nézik.

S a Fideszt is bírálta a nemzetiségi lista hiánya miatt:

Úgy gondolom, a nemzetiségi lista meghiúsulásának hátterében az Orbán-kormány áll, hiszen törvény szerint, aki ma az országgyűlési választásokra kiterjedően szerepel a nemzetiségi névjegyzékben, az nem szavazhat pártlistára, csak az adott nemzetiség országos listájára adhatja le voksát. 

Ezért a lelketlen hatalomnak két lehetősége volt: vagy Farkas Félix személyében a fideszes díszcigányukat a lista első helyére rakni, ha pedig ez nem sikerül, akkor elérni, hogy egyáltalán ne is legyen lista, abban bízva, hogy így, ezeknek a romáknak a szavazatával számolhatnak majd a pártlistájukon.

– állította Varga Ferenc az Azonnalinak. 

Címlapkép: Jakab Péter Facebook-oldala

Szólj hozzá!

Cross motorozás: egy sport, ami megragadja a fiatalok figyelmét

A cross motorozás izgalmai túlmutatnak a sebességen és a versenyzésen.

Fegyelmi eljárás indult a mosonmagyaróvári és a dunaújvárosi női kézilabdaklubbal szemben

A licenceljárás során mindkét klub valótlan tartalmú nyilatkozatot küldött be.

Fenntartható vízgazdálkodás műanyag tartályokkal

A víz azok közé a természeti erőforrások közé tartozik, amelyek védelme különösen fontos.

25 tonna azbeszttel szennyezett kőzúzalékot szállítottak el Bükről

4 millió forintot költött el a település a mentesítésre. A polgármester szerint szigorúan követték a veszélyes anyagra vonatkozó protokollt.

Feljelentést tett a Külügyminisztérium a 2020-as lélegeztetőgép-beszerzések miatt

A Legfőbb Ügyészségnek tett feljelentés a Szijjártó Péter által vezetett minisztériumban 2020 márciusában és áprilisában a Covid-járvány elleni védekezés kapcsán, körülbelül 300 milliárd forint értékben lefolytatott, közbeszerzés alóli kivételként kezelt beszerzéseket érinti.

Hargitai István súlyos kérdéseket tett fel a Pintér-kabinetnek, amikről nekünk is eszünkbe jutott egy: a betyárbecsület is lehet közéleti minimum?

A polgármester és stábja kínos válaszok előtt állhat, ugyanakkor fontos tisztázni, hogy mi motiválta az ex-polgármesteri biztos kritikáját. Véleménycikk következik. 

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.