Mégis hozzáférhetővé tette online is a vagyonnyilatkozatokat a győri önkormányzat

Papp László Tamás 2022-02-03 15:19:00
Bár korábban még azt mondták, hogy nem teszik, cikkünk után meggondolták magukat.

Mégis hozzáférhetőek lettek a vagyonnyilatkozatok a győri önkormányzat honlapján.

Mivel Győrben a többi önkormányzattól eltérően itt nem kerültek fel a vagyonnyilatkozatok automatikusan, ezért telefonon kerestük Nagyné dr. László Edit jegyzőt, akitől azt próbáltuk megtudni, hogy mikor kerülnek ki a honlapra a friss adatok

– írtuk mai cikkünkben.

A jegyző asszony titkársága végül azt közölte, idén bizony ezeket nem szeretnék mindenki számára nyilvánosan elérhetővé tenni, hanem azt lehet csinálni, hogy

bemegyünk, és személyesen nézzük át az anyagokat.

Korábban egyébként az volt látható az oldalon, hogy az előző évi nyilatkozatok lekerültek onnan. 

Úgy tűnik, változott az önkormányzat, illetve a polgármester eddigi (egy 2020-as interjúban nyíltan hangoztatott) hozzáállása, amit a korábbi cikkünkben mutattunk be.

Jogerős ítélet van ugyanis, ami kimondja, hogy digitális formátumban is kötelesek megküldeni az adatigénylőnek a vagyonnyilatkozatokat, tehát a korábbi, kizárólag papíralapú megtekintés nem fenntartható.

A jelek szerint erre a városházán is rájöttek.

A vagyonnyilatkozatok tartalmát hamarosan külön cikkben ismertetjük.

Szólj hozzá!

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.

A női testbeszéd titkai: kommunikáció az érzelmek által

Az emberi kapcsolatokban, főleg a kezdeti fázisban, a testbeszéd döntő szerepet játszik

Garázsok, üzlethelyiségek és irodák is bérelhetők Győrben

Újabb önkormányzati ingatlanokra lehet pályázni, többféle helyiség szerepel a listán.

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.