Hende Csaba az SZKKA társadalmi elnöke lett, állítólag a szülői munkaközösség felkérésére

Farkas Bazsi 2022-01-21 16:04:00
Azt mondta segíteni fog a klubnak. Hogy pontosan miben fog tudni segíteni azt hiába kérdeztük.

1972-ben, meg ‘73-ban, meg ‘71-ben is ezen a helyen, a Haladás Sportkomplexum előtt itt álló sporttelepen atletizáltam - kezdte beszédét ma Hende Csaba (Fidesz-KDNP) a térség országgyűlési képviselője. Igazán jó alapokat kaphatott a képviselő a 70-es években, hiszen a kézilabdásokkal tartott sajtótájékoztató után olyan szélsebesen futott el, hogy a legfelkészültebb sprinter-riporter is bottal üthette a nyomát.

Hende Csaba ma társadalmi elnökké koronáztatja magát abban a szombathelyi sportegyesületben, amit az elmúlt időszakban megpróbált ellehetetleníteni

A Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia január 21-én, pénteken 14:45-től sajtótájékoztatót tart, melynek témája egy a klubot érintő fontos bejelentés. A Haladás Sportkomplexum sajtótermében rendezett sajtótájékoztatón Pődör Zoltán ügyvezető-elnök, valamint Hende Csaba országgyűlési képviselő vesz részt - ez a meghívó landolt tegnap szerkesztőségünk email fiókjában.

Ma délután Pődör Zoltán, a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia ügyvezető elnöke hivatalosan is bejelentette azt, amit az Ugytudjuk.hu már délelőtt megírt:

Hende Csaba lett az SZKKA társadalmi elnöke.

Az elhangzottak szerint Hendét a szülői munkaközösség javasolta erre a tisztségre. Amit azért, a politikus elmondása szerint alaposan megfontolt, hogy elfogadjon-e. Ám mivel tapasztalatunk szerint a szerénység nem az ő kenyere, így végül bátran elfogadta.

Hende megemlékezett arról, hogy Czeglédy Csaba, az összellenzék képviselőjelöltje, független önkormányzati képviselő, az Éljen Szombathely! Egyesület és a Pro Savaria nyilatkozott arról a napokban szüksége van a helyi kézilabdának egy edzőteremre. Ezt pedig ő maga is támogatja.

A városnak rendelkezésére áll egy telek a zanati városrész közelében, ami ideális helyszín lenne a csarnoknak. A jelenlegi TAO rendszer pedig abban segítene, hogy a vállalkozók bevonásával, az ő pénzükből megépüljön a létesítmény.

A fideszes országgyűlési képviselő azt mondta, ebben kell neki majd még segítséget nyújtania. Ám mivel az általa felvázolt rendszer alapján mi nem értettük, hogy hol is van az ő szerepe, így megkérdeztük, hogy miben is tud majd ő segíteni?

Majd meglátja - válaszolta Hende, aki szerint még nincsen itt ideje, hogy erről beszéljünk.

Amikor visszakérdeztünk, hogy ezek szerint még ő sem tudja ezt pontosan a válasz az volt, hogy:

Nem kívánok erről most részletesen nyilatkozni - zárta le a témát.

Hendét arról is kérdeztük, hogy akkor is tapasztalta-e a terem problémákat, amikor 2019 tavaszán a Fidesz városi elnökségi tagja lehetetlen időpontot adott az SZKKA edzéseire, akkor azt válaszolt, hogy a saját magunk által kitalált álhíreknek ne dőljünk be.

A politikus azt is hangsúlyozta, hogy ahogy az a Haladás Sportkomplexum esetében is történt el kell érni, hogy a városi telekre, az állam közreműködésével felépüljön és üzemelni tudjon egy új létesítmény. 

A képviselő egyetértett azzal a felvetésünkkel, hogy a Sportkomplexum esetében az adófizetők adták össze az építkezés és a jelenlegi fenntartás költségét is. 

Hende Csaba a sajtótájékoztató előtt megtekintette az NB I-es csapat edzését. Arra kértük szakmailag értékelje a látottakat.

Nagyon ügyesek voltak, jól mozogtak, az edző határozott kézzel irányítja őket. Jó esély van az iránt, hogy a holnapi mérkőzést meg fogjuk nyerni - foglalta össze a szakember. 

Szólj hozzá!

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét. 

Kósa Roland: elkészültek a Napóleon-ház felújítási tervei Győrben

A kivitelezésre készen áll a város, de a teljes megújuláshoz még forrást kell találni.

A DK kecskeméti jelöltje visszalépett, erre a párt kizárta őt a soraiból

A Demokratikus Koalíció tiszás háttér zsarolásról beszél, szerintük Kopping Rita a pénzt és a pozíciót választotta a képviselőjelöltség helyett.

Ittasan állt az elektromos rollerre egy szombathelyi férfi

Ittas állapotban elkövetett járművezetés vétsége és garázdaság vétsége miatt emeltek vádat vele szemben.

20 millió forintos pályázatot hirdet Győr a művészeti csoportoknak

Április 20-ig jelentkezhetnek az alkotóközösségek támogatásért.

Az ételcsomagolás szerepe a vendéglátásban

Gondoltál már arra, mennyire fontos a csomagolás minősége, amikor egy éttermet választasz? Lehet, hogy eddig nem tűnt fel, de egy jól megválasztott csomagolóanyag nagyban befolyásolhatja egy vendéglátóhely megítélését.

Kiváló programokat ajánlunk erre a hétvégére is a győri régióban

Lesz kutyasuli, Jóbarátok kvíz bajnokság, egy csomó koncert, és rengeteg minden más. 

Magyar Péter szerint Orbán Viktor belesodorhatja hazánkat az iráni háborúba

A Kormányinfón elhangzó Gulyás Gergely válaszból vonta le a következtetést.

434 millió forintos kiadással tervezi a Haladás a 2026/2027-es bajnoki szezonját

A következő idényben a bajnokság megnyerése, és az NB II-be való feljutás a cél.

Március 27-én nyit Szombathelyen a húsvéti vásár

Lesz kalandpark is, amit a a tavaszi szünet végéig látogathatnak majd a gyerekek.

Elkészült a szombathelyi vasútállomásépület felújítása

A felújítási-karbantartási munkákkal tizenkét hónap alatt végeztek. 250 millió forintot költöttek el.

Kölcsönadott szerszámok miatt önbíráskodott egy ivánci férfi

Csontozókéssel próbálta meg visszaszerezni a holmiját.