Czeglédy: Szükség van a kézicsarnokra Szombathelyen!

Székely Zoárd 2022-01-19 10:26:00
A képviselő indítványozni fogja, hogy a város ingyen adjon telket egy új sportcsarnok építéséhez Szombathelyen.

Több cikkben is beszámoltunk már korábban, milyen komoly problémákba ütközött, hogy a Haladás Sportkomplexumban kapjanak helyet az SZKKA NB1-es női kézilabdázói. Tavaly hiába született közgyűlési döntés az ügyben, „pályafoglaltság" ürügyén továbbra is kiszorultak a kézisek a csarnokból.

Újabb fideszes piti bosszú miatt lehetetlenítik el továbbra is az élvonalban szereplő szombathelyi női kézilabda csapatot?

Alig két hete írtunk róla, hogy a közgyűlési döntés ellenére, megint kiszorultak az SZKKA NB1-es női kézilabdázói a Haladás Sportkomplexumból. Az ok pályafoglaltság volt. Nos az augusztus 21.

Tavaly hosszú, bonyolult egyeztetések után végül sikerült odáig eljutni, hogy a munkacsarnok kisebbik pályáján tarthassák meg az edzéseket. Közben pedig olyan érdekességek derültek ki, hogy a Haladás VSE-nek nincs is bérleti szerződése a Sportkomplexum használatára, annak időbeosztását azonban mégis a HVSE szabja meg. Egy új kézilabda-csarnok létesítését korábban Hende Csaba is támogatta.

„Örülök, hogy ez a vita világosan megmutatja, mekkora szüksége volt Szombathelynek, a szombathelyi sportéletnek az új sportkomplexumra. Hiszen láthatóan jogos használati igények versengenek, és a konfliktust - ha van - az okozza, hogy többen szeretnék használni a létesítményt, mint ahányan beférnek"

– fogalmazott akkor egy Facebook-bejegyzésben.

Most Czeglédy Csaba (független) önkormányzati képviselő szólalt meg a kézicsarnok kapcsán, kiemelve, hogy még 2014-ben felmerült egy újonnan épülő kézilabda csarnok terve a Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia hivatalos honlapján. A politikus hangsúlyozta, hogy „égető problémát jelentenek az edzéslehetőség körüli bonyodalmak", amely a pandémia alatt további nehézségeket okozott.

„És akkor még nem beszéltünk az NB/I-es együttesről, amely volt, hogy szégyen szemre Répcelakon rendezte a hazai mérkőzéseit. Pődör Zoltán elnök több alkalommal jelezte, hogy szüksége lenne az SZKKA-nak egy saját csarnokra. Nem, nem hatalmas objektumról lenne szó, hanem egy olyan praktikus létesítményről, ahol napi szinten csaknem 400 szombathelyi vagy város környéki lány érezhetné jól magát"

– írta a közösségi oldalán.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

A képviselő támogatja a klub elképzelését, mert a csarnok felépítése valóban a szombathelyiek érdeke, ugyanakkor felhívta a figyelmet, hogy nem csak pénz kell a csarnokhoz, hanem telek is, ahol fel lehet építeni.

„Önkormányzati képviselőként és sportszeretőként kérem a városvezetést és a többi képviselőtársamat, támogassák azon elképzelésemet, hogy az SZKKA közérdekből kapjon ingyenes használatba a várostól önkormányzati telket annak érdekében is, hogy csökkentsük majd a működési kiadásaikat"

– fogalmazott Czeglédy, majd hozzátette, hogy indítványt fog tenni az ügyben a jövő csütörtöki közgyűlésen.

Szólj hozzá!

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

VIDEÓ - Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.