Méltósággal viselt hosszan tartó betegség után pénteken elhunyt Murai Gábor. Az 57 éves tanárt nem csak pedagógusként ismerték, de a független filmezés kiemelkedő alakja is volt.
Tanított a Nyugat-Magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában. Az Ugytudjuk.hu szerkesztőségének nem egy tagja hallgatott nála kommunikáció és médiatudományt.
2013-ban mutatták be Pásztor címmel dokumentumfilmjét, ami Miszori Zoltán atya életét mutatta be.
Az ELTE Savaria Egyetemi Központ a Facebookon így emlékezik meg Murai Gáborról:
Hosszan tartó betegség után 57 éves korában elhunyt Murai Gábor. Szombathelyen mindenekelőtt tanárként, valamint a független filmkészítés elismert alakjaként, és kulturális események szervezőjeként ismerték.
A művészetek, és különösen a filmek iránti érdeklődése egész életét végigkísérte. A nyolcvanas évek közepétől szervezett filmklubokat, meghatározó személyisége volt nem csak a városi, hanem az országos amatőr filmes mozgalomnak. Évekkel később doktori disszertációját is filmes témából készítette. Egyik utolsó munkája a Miszori Zoltán atyáról készített Pásztor című dokumentumfilm.
Jogelőd intézményünkben, a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán szerzett magyar–népművelő szakos diplomát, majd filozófiát tanult az ELTE-n. A Nyugat-magyarországi Egyetem Savaria Egyetemi Központjában sok éven át tanította a kommunikáció és a művelődésszervező szakosokat többek között mozgóképkészítésre, filozófiára és rendezvényszervezésre. Az egyetemi diákok bevonásával szervezett számos városi kulturális esemény fűződik a nevéhez, mint az Angol Szalon, a Tolerancia Fesztivál, a Zsidó Fesztivál.
Az utóbbi tíz évben Budapesten, de továbbra is a kultúra és a művészetek vonzásában élt: képzőművészeti kiálltások, hangversenyek, fesztiválok valósultak meg Gábornak köszönhetően.
Isten nyugosztalja.