Január 18-án igen közel kerül egy aszteroida a Földhöz, írja a CNN. A 7482 (1994 PC1) névre elkeresztelt égitest ugyan nem fog belénk ütközni, 1,2 millió mérfölddel kerüli majd el a bolygónkat. Ez ugyan nekünk elég messzinek tűnhet, űrmértékkel nézve viszont ijesztően közel lesz hozzánk az aszteroida.
A NASA még 1994-ben fedezte fel az égitestet, az aszteroida a következő 200 évben nem kerül majd olyan közel a Földhöz, mint a jövő héten. Az egy kilométer átmérőjű aszteroida egészen pontosan kedden 10 óra 51 perckor elhaladó aszteroida óránként 47 ezer mérföldet tesz meg.
Az aszteroida ugyan elég hatalmasnak tűnhet, szabad szemmel azonban nem láthatjuk majd. A NASA szerint viszont ahhoz már elég nagy lesz, hogy az amatőr csillagászok kisebb teleszkópokkal is meglássák. A legnagyobb aszteroida, ami elhaladt a Föld mellett egyébként nemrég tette meg a látogatását, ez a 3122 Florence (1981 ET3) nevet kapta, és 2017 szeptemberében haladt el mellettünk. A 3122 Florence (1981 ET3) legközelebb 2057-ben tér vissza.
A NASA eközben már olyan technológiákat is tesztel, amelyeket arra fejlesztettek ki, hogy eltérítsenek egy-egy olyan aszteroidát, ami akár a Földbe is csapódhatna. A DART-ra keresztelt küldetés idén szeptemberben rajtol majd el, a Didymos aszteroida egyik holdját lökik majd meg vele. Ha minden jól megy, a NASA űrhajója kimozdítja majd a holdat a pályájáról.
Az amerikai űrügynökség az összes olyan aszteroidát Földhöz közeli objektumnak nyilvánítja, ami 48 millió kilométernél közelebb merészkedik hozzánk. Ezek az aszteroidák ugyan elhaladnak a Föld mellett, de potenciális veszélyt jelenthetnek ránk nézve, ezért kísérik figyelemmel őket.