Döntött a bíróság: Molnár Miklóst nem kell visszahelyezni a Vasivíz élére

Farkas Bazsi 2022-01-13 15:37:00
A felmondási időre járó pénzt ki kell fizetnie a vállalatnak.

Hosszan tartó bírósági eljárás ért véget a mai napon. Ahogy arról korábban beszámoltunk, Molnár Miklós, Szombathely korábbi alpolgármestere a választások után a Vasivíz Zrt. vezérigazgatói megbízását kapta, azonban a Magyar Energetikai Hivatal eljárása után vissza kellett hívni pozíciójából.

Molnár vitatta ennek jogszerűségét és a munkaügyi bíróságon pert indított az eljárás ellen. Korábban szinte egyetlen víziközmű társaságnál sem merült fel, hogy ne lenne meg a vezérigazgatónak a kinevezéshez szükséges 5 éves szakmai tapasztalata. Pontosabban a hatóság ezt soha nem vizsgálta korábban. Molnárnál azonban feltételezhetően politikai okokból vizsgálatot kezdeményeztek, amelynek a végén eltávolították pozíciójából.

36 és fél millió forintra perli Molnár Miklós a Vasivíz Zrt.-t

Ebben a városban csakis az finghat, akinek én megengedem - ezzel a mondattal kezdte Molnár Miklós, a Vasivíz Zrt. korábbi vezérigazgatója Hende Csaba hat pontjának a felsorolását a törvényszéken. Elhangzott továbbá: A jó politikusnak nincsenek barátai, azért vagyok jó politikus, mert nincsenek barátaim. Az akkor volt, most meg most van.

A munkaügyi bíróság ma kimondta, hogy álláspontjuk szerint Molnárnak nem volt meg a szükséges gyakorlata,

ezért a hivatal korábbi döntése helytálló volt, így a volt vezérigazgató keresetét elutasította.

Érdekes módon a bírói indoklásban elhangzott, hogy míg Molnár elődjének, Kohuth Viktornak sem volt meg a pozícióhoz szükséges szakmai tapasztalata, ám az alapján nem lehet az esélyegyenlőség elvét végigvinni, hogy egy jogtalan kinevezés alapján legitimizálnak egy jogtalan kinevezést. 

A bíróság abban igazat adott Molnárnak, hogy a felmondási időre járó pénzét ki kell fizetni.

A döntés nem jogerős, a volt vezérigazgató a tárgyalás után tudósítónknak jelezte, hogy fellebezni fog. 

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.