Új járványügyi intézkedéseket vezetnek be Burgenlandban

ugytudjuk.hu 2022-01-05 14:30:00
Lassítanák a koronavírus omikron variánsának terjedését.

Napi kötelező tesztelést rendelnek el a tartományi holding cégeinél, és minden településen oltópontot nyitnak Burgenlandban, így lassítanák a koronavírus omikron variánsának terjedését. A tartomány saját laborkapacitással készül a megnövekedett tesztigényre, és gyorsítaná a karanténhatározatok feldolgozását is - írja a magyarok.orf.at.

A tartományi kormány azzal számol, hogy egy újból kibontakozó járványhullám az előzőhöz hasonló mértékben fogja megterhelni a kórházakat is. Ahhoz, hogy ezen úrrá tudjanak lenni, fontos a minden területre kiterjedő tesztelés – fogalmazott Hans Peter Doskozil tartományfőnök.

A felkészülés jegyében a kritikus infrastruktúrához tartozó cégeknél, intézményeknél, mint az ápolási otthonok, a kórházak valamint a tartományi kormányhivatal és a holding egységei, január 10-től naponta tesztelik az oltott és az oltatlan munkatársakat egyaránt.

Az oltatlan dolgozóknak a napi antigén teszt mellett heti háromszor PCR-tesztet is végeztetniük kell, ami 48 óráig érvényes. A már beoltott kórházi és ápolási dolgozók heti kétszer kötelesek PCR-tesztet végeztetni, ami nekik 72 órán át érvényes. A tartományi kormányhivatal és holding beoltott munkatársainak heti egyszer kell PCR-tesztre menniük. A rendelkezés négy hétig érvényes.

Az új szabályokhoz igazított teszt- és laborkapacitást minden olyan cégnek vagy intézménynek felajánlja Burgenland tartomány, amely az állami előírások szerint a kritikus infrastruktúra részének számít. A Sanochemia céggel közösen felállított rendszer egyelőre napi 2.000 PCR-teszt értékelésére alkalmas.

Az átoltottság további növelése érdekében január 18-tól oltópont nyílik minden burgenlandi településen. Nyitva maradnak a tartományi oltó- és tesztközpontok is, és a háziorvosoknál is lehetséges az oltás felvétele.

Hans Peter Doskozil azt is megígérte, hogy felfejlesztik a járási hivatalok személyzetét, akik így gyorsabban tudják feldolgozni a karantént elrendelő és feloldó határozatokat.

Ausztriában 2021 végén került többségbe az omikron variáns az azonosított koronavírus-fertőzések között, és Burgenlandban is meredeken emelkedik az új variáns aránya a pozitív mintákban.

Szólj hozzá!

Gyermekpornográfia miatt tizenkét év börtönt indítványozott az ügyészség egy győri férfi ellen

12 év alatti gyermekekről készült pornográf tartalmú felvétele is volt. 

Borkai Zsolt szerint aggályos, hogy az a cég vizsgálja felül a fürdő gépészeti állapotát, aki építette anno

A volt polgármester felháborodott majd kivonult. Végül megállapodás született egy munkacsoportról. 

Etikai kódexet javasol Magyar Péter – a TISZA Párt a tiszta választásért kezdeményez közös nyilatkozatot

A pártvezetők november 10-ig írhatják alá a tisztességes verseny minimumfeltételeit garantáló dokumentumot.

Ha nem Dézsi Csaba András rendeli meg, akkor olcsóbbak a Lebó-szobrok - mondta Pintér Bence

A Tihanyi Árpád emlékére emelt műalkotás kapcsán forrtak fel az indulatok a közgyűlésen. 

Borsi Róbert szerint az Ugytudjuk.hu egy propaganda média

Ezt abból szűrte le, hogy korábban megírtuk: a polgármester több eljárási hibát is vétett az Audi-szerződések kapcsán.

Megújul a győrújbaráti gyermektábor

Újabb fejlesztés indul a győri gyerekek kedvelt táborhelyén.

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban – festmények, megemlékezések és mézeskalács-illatok

Győr egyik legaktívabb kulturális intézménye az őszi időszakban is változatos programokkal várja a látogatókat az Esterházy-palotában és a város több pontján.

Rendbe tették a győri temetőket Mindenszentek és Halottak Napja előtt 

Virágok, kisbusz, hosszabb nyitvatartás várja a látogatókat.

Belga fogyasztóvédelem: a Shein és a Temu termékeinek 70 százaléka megsérti a biztonsági előírásokat

Kisgyermekeknek szánt játékokat, USB-töltőket és nyakláncokat vizsgáltak meg.

Visszakerülhet a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésébe a 11-es Huszár úti parancsnoki épület

Az épületben kikapcsolták a gázt, az egyik korábbi bérlő halmozott fel komoly tartozást.

Erős győri gimnáziumok az ország élvonalában, szombathelyi suli is van a legjobb húsz között

A Révai és a Kazinczy ismét a legjobb magyar iskolák között van – az önkormányzat sem hagyja magára az intézményeket.

Úgy néz ki, hogy vissza kell lépnie az NB1-es bajnokságtól a szombathelyi Viktória FC-nek

Anyagi gondjai vannak a focicsapatnak. Nemény András azt mondta, az önkormányzat nem fog tudni plusz pénz adni a klubnak.

Feleségét folyamatosan fenyegető kőszegi férfinak kell bíróság elé állnia

Egy alkalommal azzal is megfenyegette a nőt, hogy rágyújtja a házat és leüti.

"Agyba-főbe vert, megrugdosott, orális szexre kényszerített gyerekek"

Dobrev Klára megszólaltatta a Szőlő utcai intézet volt dolgozóját.

Azonnali felújításra szorul a győri M19-es autóút felhajtója

Akár már pénteken dönthet róla az illetékes bizottság, hogy pénzt különít el a kopóréteg cseréjére.

Kerítést kapott a szombathelyi Váci Mihály utcában lévő játszótér

A 2 millió forintos költséget a Falco fizette ki.