Egy elszigetelt antarktiszi kutatóállomás legénysége is elkapta a koronavírust

Fehér Buda 2022-01-03 15:43:00
Átültették a valóságba A dolog című film alapötletét.

Egy antarktiszi kutatóközpont legénységének több mint fele megfertőződött a koronavírussal, írja a LadBible. Az Elizabeth Hercegnőre elkeresztelt kutatóállomáson összesen 25 szakértő dolgozik, közülük 16-an fertőződtek meg a vírussal.

Az Antarktiszról érkező jelentések szerint az első megbetegedést december 14-én vették észre a kutatók, hét nappal azután, hogy megérkeztek a kutatóállomásra. A szakértőket az expedíció előtt azonban beoltották, és le is tesztelték őket, ekkor még negatívan érkeztek vissza az eredmények.

A legénység között azonban ekkor már volt legalább egy beteg, aki a fertőzés olyan korai szakaszában járt, ahol még nem mutatták ki a vírus jelenlétét a tesztek. A megbetegedett legénység elszigetelte magát a kutatóközponton belül, a jelentéseik alapján egyiküknél sem jelentkeztek komolyabb tünetek. Joseph Creek a projekt egyik vezetője azt mondja, ugyan keménynek hangzik a dolog, de szerencsére nem életveszélyes a helyzet.

Sőt, a vírus igazából még a kutatómunkának sem tett nagyon keresztbe, a megfertőződött legénység ugyanúgy tudta folytatni a munkáját. A legénységnek felajánlották, hogy a következő, január 12-én induló géppel hazatérhetnek, ám ők egytől egyig úgy döntöttek, befejezik az expedíciójukat a megbetegedések ellenére is. 

A legénység egyébként valószínűleg a vírus omikron változatát kaphatta el, amelyről már korábban kiderült, hogy sokkal könnyebben fertőz, mint az elődei. 

Szólj hozzá!

Illés Károly szerint az esélyegyenlőség elvét sértette meg a TISZA-párt azzal, hogy közlekedési jelzőtáblák oszlopaira helyezett el plakátokat

A választási bizottság szerint jogsértés nem történt, de kérik a jelölőszerveket, hogy ésszel plakátoljanak.

A benzinkutakra jár ki tankolni Szombathelyen a közösségi közlekedést működtető Blaguss

Mindenkit megnyugatnak, hogy továbbra is zavartalanul járnak a buszok a városban.

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.