246 és fél millió forint közpénz landolt Homlok Zsolt cégeinél

Farkas Bazsi 2021-12-22 19:03:36
Két sikeres pályázatot húzott be Mészáros Lőrinc veje.

246 millió 400 ezer forint került a Homlok Zsolt és felesége Homlok-Mészáros Ágnes cégeihez - írta meg az rtl.hu

208 millió 400 ezer forintot a házaspár Shop-Assistant Kft. nevű cége a Ginop-pályázaton nyert el. 

Hogy a Shop-Assistant Kft. pontosan mire kapott támogatást és kik bírálták el a cég pályázati anyagát, azt nem tüntették fel a hivatalos oldalon. Az RTL kérdéseket küldött az Innovációs és Technológiai Minisztériumnak, a pályázatot kezelő Pénzügyminisztériumnak és a Shop-Assistant Kft.-nek is, választ azonban nem kaptak.

Homlok másik cége a Homlok Építő Zrt. az ITM-től 38 millió forintot kért, és ennyit is kapott. A lebonyolító ÉMI Építésügyi Minőségellenőrző Innovációs Nonprofit Kft. honlapja szerint a cég „Optimalizált pályaépítési technológia beszerzése a nagyvasúti pályahálózat állomási, városi és elővárosi szakaszainak kivitelezéséhez" tárgyban nyújtott be pályázatot - írta az rtl.hu.

Homlok Zsolt nem ismeretlen a szombathelyieknek, ő az elnöke a Haladás VSE sportegyesületnek, valamint ő kezdeményezte azt a tőkeemelést, amivel a Szombathelyi Haladás focicsapatát üzemeltető cégben többségi tulajdonhoz jutna. Bár a szombathelyi városi közgyűlés ezt októberben jóváhagyta a cég taggyűlése a mai napig nem ült össze megtárgyalni az emelést. 

Szólj hozzá!

Meghalt Ferenc pápa

A katolikus egyház első emberét húsvéthétfőn, 88 éves korában érte a halál. 

Hogyan találhatunk magunknak jól fizető állást?

A híroldalak időről időre foglalkoznak azzal a kérdéskörrel, hogy milyen szakmát érdemes kitanulni, melyikkel mennyit lehet kezdőként vagy tapasztalt szakemberként keresni. Mivel manapság egyáltalán nem ritka az, hogy az emberek átképzik magukat, ezért mindenképpen érdemes figyelemmel követni ezeket a híreket.

Vasárnap és hétfőn is várja a gyerekeket a Fő téri vidámpark Szombathelyen

Hétfőn Bing nyuszival is találkozhatnak a legkisebbek.

Így viseld a gyűrűidet!

A divat világában villámgyorsan változnak a trendek, és ezen belül az ékszerek, különösen a gyűrűk terén is igazi forradalmat élhetünk meg. Hol egy újdonsült fazon kerül reflektorfénybe, hol pedig valami más ragadja meg a közönség figyelmét.

Segítség a tökéletes körfűrész kiválasztásához

A körfűrész a barkács- és szakipari világ egyik legfontosabb eszköze: szinte mindegy, milyen anyagról van szó, a megfelelő típussal megoldható a precíz és pontos vágás.

Húsvéti hulladék ügyek Győrben

Hulladékszállítás, hulladékudvarok, ügyfélszolgálat info.

Kósa Roland: Nem szeretnék parlamenti képviselőjelölt lenni!

A Győr+ rádió reggeli adásában tisztázott az alpolgármester.

Végrehajtónak adta ki magát egy szombathelyi nő

Pedig nem volt az. 47 millió forintot csalt ki. 44 milliót aztán online el is játszott.

USB töltők a hétköznapokban

Napjainkban az USB töltők nélkülözhetetlen részeivé váltak otthonainknak és irodáinknak.

“Ne csak a választáskor jöjjön “Szalagvágó” Czunyiné! Hol van?”

Lakossági fórumot tartottak Bábolnán. A helyiek a végsőkig el fognak menni, ha ismét marhatetemeket hoznának a településre.

Hivatalos: Ez már a nyár

Kicsit korán jött, de ez van.

Történelmi megállapodás segíti mostantól a győri táncosok jövőjét

Két egyetem és a Győri Balett innovatív együttműködését írták alá a szereplők.

Komoly pénzt zsákmányoltak betörők egy szombathelyi lakásból

Közel 3 millió forintot tartott otthon a házigazda.