Dézsi: A győri elővárosi vasút tervezését támogatja a kormány

Pintér Bence 2021-12-17 14:16:05
Évzáró interjúkat adott a GyőrPlusznak Dézsi Csaba András polgármester.

Évértékelő interjúkat adott a GyőrPlusz televíziónak és a magazinnak Dézsi Csaba András polgármester. A tévéinterjú elején a gázprobléma került szóba, ennek kapcsán a polgármester ismét ismertette az előállt helyzetet, amelynek az a lényege, hogy a gázkereskedő egyoldalúan felmondta a szerződést a várossal.

A polgármester ezután elmondta, hogy az lenne az optimális, ha az állam venné át a távhőszolgáltatást a városban, mivel ez járna a legkisebb veszteséggel.

Ezután a járványról kérdezték a polgármestert. Elmondta: a kormány gazdasági lépései miatt a város adóbevételei rendben vannak. Szó esett arról, hogy Dézsi polgármester idén bejárta a helyi képviselőkkel a városrészeket, mely túrák alapján problématérképet vázoltak fel.

Évértékelő Dr. Dézsi Csaba Andrással

Dr. Dézsi Csaba Andrással a gázról, covidról, a 750-es jubileumi évről és a jövőről. Rendhagyó évértékelő interjút adott a Győr Plusz Televíziónak a város po...

A 750. évfordulóval kapcsolatos kérdés kapcsán kiderült, hogy most már tényleg hamarosan átadják a városháza harangjátékát, amelynek átadása augusztus óta csúszik.

Kiderült: az elővárosi vasút tervezését támogatja a kormány, ezért sokkal intenzívebben fog foglalkozni a városvezetés ezzel a kérdéssel.

Ez azért is fontos, mert Dézsi Csaba András elmondása szerint a győrieknek a közbiztonság és a köztisztaság mellett leginkább a közlekedéssel van problémája, és szerinte ezen a fronton még van hová fejlődni. Ezen felül foglalkozni kell azzal, hogy az Ipari Park betelt, ki kell találni, hogy menjen tovább az iparfejlesztést.

A GyőrPlusz magazinban megjelent interjútban – amit az elmúlt hónapok heti öninterjúival szemben ezúttal névvel is vállalt a lap munkatársa, Hajba Ferenc, aki egyben a polgármester kommunikációs tanácsadója is – idei eredményeiről kérdezték a polgármestert. „Nem volt könynyű, de talpra állítottuk hulladékszállító cégünket, számos utat felújítottunk, megépítettünk, tisztább és biztonságosabb lett a város. De ami a legeslegfontosabb, hogy valódi párbeszédet alakítottunk ki a Győrben élő emberekkel” – nyilatkozta.

Az is kiderült, hogy a polgármester számára az év legfontosabb eseménye a Győr-kereszt felavatása volt,

és az is, hogy a polgármester számítógépén több félbehagyott könyv is van, amelyek közül szerinte kettő-három jövőre meg is fog jelenni.

Szólj hozzá!

Augusztus 30-án tartják a sárvári időközi választást

Strompová Viktória parlamentbe kerülésével üresedett meg a 4-es számú egyéni választókerület képviselői széke.

Lakossági fórumon mutatják be a győri Bisinger sétány megújításának terveit

A 625 millió forintos uniós támogatásból megvalósuló beruházás a park teljes zöldfelületi rekonstrukcióját célozza.

Sárvár is bekapcsolódott a Futókörök Napja országos programba

Minden megtett kilométer a települések közös eredményét gyarapítja.

Megújult az Aranypart II - közösségi grillház, több árnyék és hosszabb strandszezon várja a győrieket

Új napvitorlák, rendezett partszakasz, készülő betonlépcső és hamarosan új szolgáltatások is érkeznek a város népszerű szabadstrandjára.

Új, élményalapú kapcsolatépítés kezdődik a vas-hegy környékén

2026-os programjaira várja jelentkezőit és közreműködőit a vas-hegy / eisenberg kezdeményezés.

Vasból is megárt a sok – június első hetében a hemokromatózisra hívják fel a figyelmet Győrben is

A korán felismert vastúlterhelődés jól kezelhető, mégis sokan élnek úgy a betegséggel, hogy nem is tudnak róla.

Gyermeknapon újra megnyitották - ismét látogatható a népszerű vizes játszótér Győrben

Megint várja a családokat a Bisinger sétány különleges vízi játszóparkja.

Keselyűket fotóztak Pusztacsó közelében

Akár 2 és fél méteres is lehet a szárnyfesztávolsága ezeknek a ritka madaraknak.

Akár csak 2024-ben, tavaly is veszteséget termelt az SZKKA

A tavalyelőtti -60 milliós eredmény, most -10 millióra mérséklődött. Továbbra is bírósági végrehajtás van a cégen.

Japán napot tartottak Győrben - a távol-keleti ország nagykövete is ellátogatott a rendezvényre

Kulturális programokkal, filmvetítésekkel és japán gasztronómiai különlegességekkel telt meg a belváros.

Késsel támadt anyjára, és nagyanyjára egy fiatalkorú Gönyün

A fiatal úgy érezte, hogy szüleinek a kapcsolata konfliktusokkal terhelt, emiatt már nem akart velük élni, ezért 2025 nyarán elhatározta, hogy megöli őket.

Hamis euróval fizettek Szombathelyen és Vasváron

Az elkövető emellett csekély mennyiséget meghaladó új pszichoaktív anyagot is megszerzett és magánál tartott.

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?