Bocsánatkérésre szólítottuk fel Dézsi Csaba András győri polgármestert

ugytudjuk.hu 2021-12-08 14:51:00
Dézsi Csaba András azt állította a Partizán műsorában, hogy az Ugytudjuk.hu újságírója, Pintér Bence meghamisította a válaszait. Mivel ilyen nem történt, ezért első körben nyilvános bocsánatkérésre szólítottuk fel a polgármestert.

November 27-én került adásba a Partizán Youtube-csatornáján egy interjú Dézsi Csaba András (Fidesz-KDNP) győri polgármesterrel, amelynek vágatlan verziójában az őt faggató Gulyás Márton azt is megkérdezte a polgármestertől, hogy miért nem hajandó nyilatkozni a helyi független médiának, az Ugytudjuk.hu-nak. A beszélgetésben, amelyet itt beágyaztunk, 2 óra 47 perctől hallható az a közel negyedórás részlet, amelyben a polgármester a műsorvezető kérdéseire válaszolva az Ugytudjuk.hu-ról, illetve újságírónkról, Pintér Bencéről beszél.

"Merkely Bélát használta a politika" | Interjú a Borkait váltó győri polgármesterrel | PartizánPOL

Listen to this episode from Partizán on Spotify. Dézsi Csaba András nevére a 2019-es önkormányzati választás után figyelt fel a nagyközönség, azonban Győrnek évtizedek óta ismert alakja a kardiológusként dolgozó Dézsi, aki a 2000-es évek elején létrehozta a Győri Szívcentrumot, azonban nemcsak orvosi szakmájában tűnt ki, régóta politizál a helyi Fideszben.

A beszélgetés során a polgármester többféle jelzővel illeti kollégánkat, illetve azzal büszkélkedik, hogy ő már sokkal több cikket írt nála – utalva ezzel hosszan futó egészségügyi rovatára a Kisalföldben, magára pedig többször is újságíróként hivatkozik.

A beszélgetés során 2 óra 52 percnél a polgármester azt a konkrét állítást tette, hogy kollégánk „sajnos bebizonyította, hogy abszolút meghamisítja a válaszokat”.

Mivel soha nem fordult elő, hogy a polgármester nekünk, vagy másoknak tett nyilatkozatait meghamisítottuk volna, ezért a vonatkozó rész miatt ügyvéden keresztül felhívást küldtünk Dézsinek, amelyben felszólítottuk arra, hogy a fenti mondatért kérjen nyilvánosan bocsánatot. Amennyiben ez nem történik meg, pert fogunk indítani a győri polgármesterrel szemben.

Nyáron a polgármester kétszer is súlyos szavakkal illette kollégánkat: először augusztus elején egy Facebook-posztban, amelynek első verziójában kollégánk családját emlegetve szidalmazta egy olyan cikkrészlet kapcsán, amelyhez kollégánknak és az Ugytudjuk.hu-nak semmi köze nem volt; majd állításai nagy részét aztán a poszt módosított verziójában is fenntartotta, amelyben további, részben manipulált képkivágásokkal próbálta igazolni támadását. Ekkor azt írta kollégánkról mindenféle valódi bizonyíték nélkül, hogy „megélhetési bértollnok” és „tiszteletlen, füllentős, arrogáns, kiképzett provokátor”. Később pedig kameránk elől menekülve ismét hasonló tartalmú állításokat tett.

Dézsi polgármester a Partizán műsorában tett állítása olyan valótlan tényállítás, amit nem hagyhatunk válasz nélkül.

Várjuk tehát Dézsi Csaba András győri polgármester nyilvános bocsánatkérését!

Szólj hozzá!

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.

Beszéljünk őszintén a szülés utáni testi változásokról!

Egy gyermek születése minden családban óriási mérföldkő, amely teljesen megváltoztatja a mindennapokat.

Újabb négy faház újult meg a Győrújbaráti Gyermektáborban

Több mint 43 millió forintos fejlesztéssel korszerűsítették a generációk kedvencének számító épületeket.

Pénteken a szombathelyi Fő téren ünneplik meg a Falco hetedik bajnoki címét

Hogy 6 vagy 7 óra lesz a kezdési időpont az egyelőre még nem dőlt el. - Frissítve!

Egész hétvégés gyereknapi programkavalkáddal készül a Győri Állatkert

Capybarák, pingvinek és elefántok várják a családokat, látványetetésekkel, simogatóval és különleges állatos élményekkel.

Rég nem látott feszültség a szombathelyi közgyűlésben - Nemény András polgármester megvonta a szót Czeglédy Csaba képviselőtől

Nemény szünetet rendelt el. A Nyugat-dunántúli Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás lobbantotta be a szikrát.

Itt a Zaporozsec és Mező Misi első közös dala

Tekerd fel a hangerőt, és hagyd, hogy az érzéseid áramoljanak.

Csillogó lampionokkal tér vissza a hajós felvonulás Győrbe

Jet-ski Európa-bajnoki futam, kacsaúsztatás és fényárban úszó hajók várják a látogatókat július 18-án a belváros folyóin.

Választási veresége után a „Védvonalat” építi Czunyiné Bertalan Judit

A körzetében korábban ritkán látott politikus szerint a Fidesz híveit meg kell védeni a „gyűlölethadjárattól”. 

Játékkonzolok háborúja: A következő generációs csata

Az új játékkonzolok megjelenése mindig magával ragadja a játékos közösséget, és a jelenlegi helyzet sem kivétel.

Újra pályázható az idősbarát lakásprogram Győrben

Akár 1 millió forintos támogatást is kaphatnak az idősek otthonaik biztonságosabbá tételére.

Hogyan tarthatók karban a padlótisztító gépek a megbízható működés érdekében?

Az ipari és szállodai területeken elengedhetetlen, hogy a padlótisztító gépek mindig optimális körülmények között üzemeljenek.

Maradhat a rezsicsökkentés, csak teljesen át kell alakítani

Az uniós ETS2-rendszer drágíthatja a fosszilis energiát, de évente akár 500 milliárd forintnyi támogatást is hozhat Magyarországnak.

Alig tucatnyian jelentek meg a kedd esti szombathelyi tüntetésen, ahol állatorvosi ügyelet üzemeltetését követelték

Nemény András polgármester a helyszínen mondta el, hogy Gajdos László miniszter látogatásakor is szóba került az ügyelet ügye, amit a tárcavezető üdvözölt.