Kedves olvasóink talán még emlékeznek rá: lakossági online felmérés keretében is gyűjtötte az adatokat, véleményeket a győri önkormányzat tavaly egy új belvárosi kódex kidolgozásához: ennek az lenne a lényege, hogy egy átfogó, egységes stratégia mentén alakítaná az önkormányzat a belváros kinézetét, szervezné át a meglévő tereket.
Kiderült azonban, hogy a dokumentum hiába készült el tavaly decemberben, a város azóta sem fizetett érte.
Log in or sign up to view
See posts, photos and more on Facebook.
„Kedves követőink! A napokban zajlik a tavaly nyáron elkészült Belváros Vízió tanulmányunk végkifizetése ügyében a kapcsolatfelvétel a Győri Önkormányzattal. Teljes a csend két hete! Szomorúak vagyunk, hogy az elmúlt másfél évben nem jutott rá idő, hogy kifizessenek minket” – írta a dokumentum elkészítésével korábban megbízott Terasz Csoport Facebookon, amely tehát eddig egy forintot sem látott, miközben tudomásunk szerint egy több mint száz oldalas dokumentumot tett le az asztalra.
A Terasz Csoport lapunkkal közölte: egészen pontosan az összeg felét fizette ki az önkormányzat, a másik feléhez a közgyűlés elé kéne vinni a dokumentumot, ez azonban nem történik meg már másfél éve, de nem is kommunikál velük senki a városházáról.
„Többször megpróbáltuk felvenni a kapcsolatot az önkormányzattal, azóta egyetlen megkeresésünkre sem reagáltak. A szerződésünk szerint az önkormányzat késedelemben és szerződésszegésben van” – írták.
Úgy értesültünk, hogy a Terasz Csoport munkaanyaga egyébként többek között olyan előremutató dolgokat tartalmaz, mint a belvárosi gyalogos zóna és a bicikliúthálózat bővítése; a Jedlik utca közlekedésének rendezése a teraszok méretének csökkentésével; az árubeszállítás időbeni korlátozása, közös depohelyszínek kijelölése; az üzletek arculatának egységesítése; illetve javasolja azt is, hogy teszteljenek le bizonyos utcákban különféle árnyékolási technikákat.
A hosszú távú célok között szerepelt például a felszíni parkolás visszaszorítása tervpályázatok kiírásával a Virágpiac, II. János Pál és Megyeház terek megújítása, a vízpartok és Radó-sziget bevonása a belváros életébe, illetve a műemléképületek méltó hasznosítása, az egyetem és belváros kapcsolatának erősítése.
Az elkészült dokumentumot azóta sem mutatták be nyilvánosan, és nem is került a közgyűlés elé.
FRISSÍTÉS: Korábban a Terasz Csoport posztja alapján nem pontosan írtuk le helyzetet, amit azóta e-mailben tisztáztak, ez alapján módosítottuk a cikket.