Újra van óriáskereke Szombathelynek

Nagy Donát 2021-11-11 15:22:11
Amíg a megnyitásra vársz, hoztunk pár érdekességet a városban felállított látványosságról.

Már 2017-ben is lett volna lehetőség az óriáskerék felállítására Szombathelyen, ám akkor – mivel az önkormányzat helyett még egy egyesület szervezte az adventi vásárt – ezt nem vállalták be. Egy évvel később, 2018-ban ugyan már az önkormányzat vette a kezébe a városi ünnepet, de a lehetséges helyszínként megvizsgált Fő tér és Berzsenyi tér burkolata vélhetően nem bírta volna el az óriáskerék súlyát.

 2019-ben aztán új szelek kezdtek fújni Szombathelyen, és meg is találták a megfelelő helyszínt a látványosságnak, így a városban először épült fel az óriáskerék a Borostyánkő Áruház előtt.

Tavaly sajnos a pandémia miatt elmaradt ez az attrakció is, idén azonban újra felépítik a különlegességet.

A szombathelyi óriáskerék, a Hungary Ferris Wheel 50 méter magas, 30 gondolájában pedig összesen 180 fő fér el. A legfiatalabb látogató eddig egy nyakig bebugyolált 3 hetes picúr volt, a legidősebb "kerekező" pedig egy 98 éves hölgy.

 Ahogy az üzemeltetőtől megtudtuk, a most épülő szerkezetnek van egy nagy testvére is; ez jelenleg Biatorbágyon van, a szombathelyi már a második példány. Az óriáskerék egyébként Ajkán készült, és szinte teljesen magyar építőelemekből áll össze, egyedül a speciális világítást kellett Olaszországból beszerezni. A gyártást helyi lakatosokkal és munkaerővel oldották meg, amire kifejezetten büszkék.

Idén szombattól lesz látogatható nálunk a szombathelyi óriáskerék.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

A megnyitását követően gyerekeknek 1500, felnőtteknek pedig 2000 forintért lehet majd felmenni, de diák, családi és csoportos, kedvezményes jegy is váltható lesz. A pandémia miatt az üzemeltető ki fog helyezni kézfertőtlenítőt, és egy gondolába nem fognak idegeneket összeültetni – igaz, ez korábban is így működött. Az óriáskerék várhatóan februárig lesz felállítva.

 Két évvel ezelőtt a Katasztrófavédelem egy látványos mentési gyakorlatot is bemutatott, amire vélhetően idén is sor fog kerülni. Annak azonban kicsi az esélye, hogy valódi mentésre legyen szükség: az üzemeltető elmondása szerint egy esetleges áramszünet esetén a kerék saját aggregátora is képes megoldani az emberek lejutását, ha azonban ezzel is probléma lenne, akkor kézi erővel szintén megoldható a szerkezet forgatása. Aggódni azonban nem kell, probléma sosem volt eddig a berendezéssel.

Szólj hozzá!

Mecset épül Szombathelyen a Vásárcsarnok mellett

A hírt a Magyar Iszlám Közösség osztotta meg.

Podcastban mutatkoznak be a TISZA jelöltjei - az első adásban Győr is hangsúlyos szerepet kapott

A TISZTA Hang első adásában országos ügyekről és helyi felelősségről is szó esett.

Győr ismét Fehér Miklósra emlékezik a hétvégén

Ingyenes emlékgálát rendeznek január 11-én - futball-legendákkal és egész napos programmal.

Kihűlés közeli állapotban találták meg a férfit Körmend mellett

A hozzátartozók indultak a keresésére annak a 34 éves férfinak, aki munkába indult, de oda nem érkezett meg, majd a rendőrség segítségét kérték.

Kampány helyett lapátol a TISZA

Péntekig egészen biztosan.

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.