Kiesett a Magyar Kupából az SZKKA

ugytudjuk.hu 2021-11-09 18:29:00
Pedig a félidőben még vezettek a Dunaújváros ellen a szombathelyi lányok.

Kedden késő délután az NB I-ben hetedik helyen álló DKKA otthonában kezdte meg szereplését a Hungast Szombathelyi KKA a Magyar Kupa idei kiírásában. A meccs korai szakaszában már néggyel is vezetett a hazai együttes, de a tizedik percre felzárkózott az SZKKA 6-4-re - olvasható az SZKKA klubhonlapjának tudósításában. A folytatás már kiegyenlített játékot hozott, egyre jobban kezdett magára találni a szombathelyi csapat, akiknek sikerült is fordítani, a 15. percben 7-8-as állásnál időt kért a hazaiak mestere, Vágó Attila. Jó védekezések utáni labdaszerzésekből gyors gólokat tudott szerezni Marosán György csapata, így el is léptek három góllal. A szünetig nem változott a különbség, 15-18-at mutatott az eredményjelző.

A második félidő elején viszont sajnos bennragadt az SZKKA az öltözőben. Hiába lőtte meg első SZKKA-s gólját a csapat legújabb igazolása, Cristina Gheorghe, a DKKA villámgyorsan ledolgozta hátrányát és Szalai Babett vezetésével hat perc alatt visszavette a vezetést, 20-19. A folytatásban felváltva estek a gólok, hol a vendég az SZKKA egyenlített, hol ellépett 1-2 góllal a Kohász.  Az utolsó tíz percben már nem tudott minden hazai gólra válaszolni a szombathelyi együttes, így újra kezdett elhúzni a DKKA, 30-26. A Dunaújváros már nem adta ki a kezéből az előnyt és háromgólos győzelmével továbbjutott a Magyar Kupa következő fordulójába.

Az SZKKA számára az igazán fontos rangadó a hétvégén következik, amikor is az újonc és rivális Budaörs otthonában lépnek pályára.

Dunaújvárosi KKA – Hungast Szombathelyi KKA 32-29 (15-18)

Magyar Kupa, III. forduló, Jv: Őri, Pozdena

SZKKA: Tomasevics – Csire 5, Stosics 1, Gorilszka 2, Pődör R. 6, Horváth P. 4, Kadlicsek 1 Csere: Balog (K), Szendrei 2, Virág 1, Prkacin 4, Lubjanaja 2, Gheorghe 1, Forgács, Biró.

Szólj hozzá!

12 méteres, besétálható röpdével várja a látogatókat idén a szombathelyi díszmadár kiállítás

Nem szajkózzuk tovább, hogy megint papagájoktól lesz hangos az oladi iskola tornaterme.

23%-kal drágább a gáz, mint tavaly és 4,3%-kal nőttek átlagban a fogyasztói árak

A kormány tovább harcol az áremelések ellen, csak az a fránya infláció ne lenne.

14 kiló marihuána volt a kocsijában, és nem tudta kifizetni a tankolást

A kapuvári kút dolgozói hívták a rendőröket. A folytatást nem nehéz kitalálni.

Elkészült a „KÉKTÚRA mozdony” és a „KÉKTÚRA motorvonat” – matricázott járműveket mutatott be a GYSEV Kőszegen

A környezetbarát közlekedési formákat népszerűsítő járműveken szlogen is olvasható: „Vonatra szállok – túrázni indulok”.

Adj vért, és ments meg három életet! 

Itt és ekkor adhatsz vért Győrben.

Az örökbefogadás mibenléte és rejtelmei

Az örökbefogadás különleges köteléket teremt az új szülők és a gyermek között, ami komoly kérdéseket vethet fel, jóval túlmutatva a hétköznapi családi kapcsolatokon.

Gázolás miatt ítélt el a bíróság egy szombathelyi taxist

400 ezer forintot kell fizetnie, és egy évre bevonták a jogosítványát.

300 ezer forintra büntették a Szombathelyi Haladást a szurkolók rendbontása miatt

A soron következő bajnoki meccsen egy szektort le is kell zárni a szankció miatt.

Antal Imre és Kósa Roland ugyanazt a problémát akarták megoldani ma reggel

A dolog szépséghibája, hogy egymástól 200 méternyi távolságra. 

Szombathelyen nem lesz unalmas az ősz! - Telt házas estékre készülhet az AGORA

Pintér Béla, Mező Misi, Doszpot Péter és egy kis Halloween a Víztoronyban. 

Enyhítené a kormány az Otthon Start program feltételeit

Társadalmi egyeztetésen a támogatott lakáshitel szabályainak módosítása. 

Őszi kulturális kavalkád a Rómer Múzeumban

Programajánló hűvös napokra. 

Zebrán gázolt egy nő Szombathelyen

A sértett súlyos sérülést szenvedett, a vádlottat eltilthatják a vezetéstől.

Horogra akadt egy orvhalász Mosonmagyaróvárnál

Engedélye nem volt, de tiltott halászeszköze igen.

Két parkolóházban is dolgozik a Győr-Szol a napokban

A Révai -és a Kodály Zoltán úti parkolókat kell nélkülözni egy rövid ideig. 

A Győri Fellebbviteli Főügyészség egy gyermekpornográfiában súlyosan érintett férfi büntetésének helybenhagyását indítványozta

Több, mint 16 ezer felvétele volt a visszaeső bűnösnek, köztük olyanok is, amin erőszakot követnek el. 

100 új kerékpártámaszt helyeztek ki Győrben - meg sem állnak 468-ig

Az újabb bringabarát lépéssel egy kicsit zöldebb lehet a város.