2023-ig 330 új parkolót alakítana ki a polgármester Sárváron

Fehér Buda 2021-10-26 15:31:00
Hat helyszínen épülnének az új parkolók, a városban egyre több az autó.

2023-ig hat helyszínen újabb 330 parkolóhelyet alakítana ki a városvezetés Sárváron, jelentette be a Facebook-oldalán Kondora István (Fidesz-KDNP), a város polgármestere. A polgármester felelevenítette, hogy jelenleg is új parkolók épülnek Sárváron, a szakorvosi rendelőintézet előtt, amire azért volt szükség, mert az Alkotmány utcában hamarosan megnövekszik a forgalom, mivel új hotel épül a városban. Az utcában emiatt az SZTK-val szemben, a lakóházak előtt egy részen felfüggesztik a parkolást, hogy elférjenek az építkezésre érkező gépek. 

Kondora leírta, hogy az önkormányzat a korábban kidolgozott parkolófejlesztési tervének megfelelően 20 új parkolóhelyet építtet az Alkotmány utcában, saját forrásból. A munka október elején kezdődött, és gyors ütemben halad, várhatóan október végéig befejezik a szakemberek. A parkolóterületen útcsatlakozás, parkolóhelyek, csapadékvíz - elvezetés és a közvilágítás kiépítése történik jelenleg, a környezetvédők igenlése mellett, nem bitumenes parkolót, hanem zúzalékos parkolót építtet a város.

 

A polgármester azt is felelevenítette, hogy 2010 óta már 948 parkolóhelyet alakítottak ki Sárváron, a Posta tér előtt 49, a vasútállomás környékén 52, a Hegyközségi temető kialakításakor 44, a Sárvár Aréna megépítésével pedig 154 új parkolóhely került a városba.

Eközben 15 év alatt 1751 darabbal nőtt a forgalomban lévő közúti gépjárművek száma Sárváron. Míg 2005-ben 5916 darab sárvári illetőségű gépjárművet tartottak nyilván, 2020-ban ez a szám már 7667 darabra nőtt, ezen belül a személygépjárművek száma 40 százalékkal nőtt 1992 óta. Míg a 90-es évek elején 3362 személygépjármű volt forgalomban Sárváron, addig 2020-ban már 6265-re nőtt a számuk.

Kondora szerint ezért is szükséges az újabb parkolóhelyek kiépítése, a 2023-ig tervbe helyezett parkolókat a Nádasdy iskola mellett, a Dózsa utcában a volt kispiac területén és az egykori zárda mögött, a Laktanya utca 16-18. melletti területen, a Berzsenyi utcában építenék ki, míg az Alkotmány utcai garázssoron meglévő parkolóterületet kibővítenék.

Szólj hozzá!

Közel 1000 milliárddal csökkent a költségvetési hiány – Magyar Péter szerint ehhez csak annyi kellett, hogy nem lopják el az adófizetők pénzét

A kormányfő állítja, az elmúlt három hónap költségvetési fordulata megmutatja az új gazdaságpolitika eredményét, a július önmagában 524,3 milliárd forintos többletet hozott.

Halász Bence első dobásával döntős kalapácsvetésben

Szabados Ármin is ott lesz a fináléban.

KÉSZ: átadták a megújult az Erzsébet ligeti KRESZ-parkot Győrben – ezzel közel 90 millió forintot spórolt a város

Kósa Roland alpolgármester szerint a beruházással egyszerre rendezték az étterem korábbi szabályozási problémáját és újították fel a gyerekek, családok által közkedvelt területet.

A Savaria Karnevál idején akarnak a szombathelyi városháza előtt demonstrálni az Oladi Plató lakói

A drasztikus megmozdulással arra kívánják felhívni a figyelmet, hogy régóta nem mozdult előre az azbeszt helyzet megoldása.

Érmet várnak a kalapácsvető Halász Bencétől a ma kezdőd atlétika Európa-bajnokságon

De a másik szombathelyi dobó, Szabados Ármin is szép helyezést érhet el.

Húszezer forintért, vizsgálat nélkül írt fel nyugtatót – a Győri Ügyészség vádat emeltek az orvos ellen

A Kapuvári járás egyik állami pszichiátriai szakrendelésén dolgozó férfi receptenként 10 ezer forintért állított ki vényeket. 

Megszüntették a nyomozást abban a feljelentésben, amit a tiszás előválasztás kapcsán Németh Martin tett meg

A politikus jelölt akkor úgy nyilatkozott, hogy szerinte választási beavatkozás történt, amiben akár a Fidesznek is szerepe lehetett.

Győr továbbra is takarékoskodik: nem kapcsolják vissza a díszkivilágítást, és a legtöbb szökőkút sem indul újra

Pintér Bence polgármester szerint az enyhülés csak átmeneti, ezért az újabb hőhullámra készülve fenntartják a víz- és energiahasználat csökkentésére hozott városi intézkedéseket.

Mit lehet tenni, ha a baba nem fogadja el a cumisüveget?

Sok szülő találkozik azzal a helyzettel, hogy a baba egyszerűen elutasítja a cumisüveget.

Nem várt helyen is okozhat problémákat az extrém hőség: a talajközeli ózon az új veszélyforrás

A forró, napos időjárás kedvez a talajközeli ózon kialakulásának, amely irritálhatja a légutakat, ronthatja a tüdő működését és különösen veszélyes lehet a krónikus betegek számára. 

Csillagok, hullócsillagok és napfogyatkozás: különleges csillagászati programok jönnek Győrben és Nyúlon

Három estén is az égbolt kerül a középpontba: távcsöves megfigyelések, zenés installációk és lézeres csillagtúrák mellett augusztus 12-én egy látványos részleges napfogyatkozást is megfigyelhetnek az érdeklődők.

Igazi ritkaság: kilenc nappal korábban nyitják meg a felújítás alatt álló Hecsei úti felüljárót

Hétfőn hajnali négy órától ismét minden közlekedő használhatja az átkelőt, az autóbuszok is visszatérnek eredeti útvonalukra.

Kicserélték a győri kórházban meghibásodott transzformátort

Megkezdték az elhalasztott egészségügyi ellátásokat.

Kánikula 2026 - enyhül a hőség, de még nincs vége: szombattól már “csak” másodfokú riasztás lesz érvényben

A július vége óta tartó harmadfokú hőségriasztást mérséklik, de a tartós meleg miatt továbbra is fokozott óvatosságra van szükség.

Két részletben érkezik a 100 ezer forintos iskolakezdési támogatás, amit nem kell külön igényelni

Az első 50 ezer forintot még a tanévkezdés előtt folyósítja a Magyar Államkincstár, a második részlet novemberben, utalvány formájában érkezik.

Piknik italok: ízek és élmények a szabadban

Ahogy tavaszodik és a nap egyre tovább marad velünk, sokaknak támad kedve kirándulni a természetbe.

Örömhír: tíz éve nem volt ilyen alacsony az infláció Magyarországon

Júliusban mindössze 1,2 százalékkal emelkedtek éves összevetésben a fogyasztói árak, miközben az élelmiszerek ára már csökkent. 

A barokk összes árnyalata és még egy sor kiváló program vár mindenkit ezen a hétvégén Győrben

Középpontban a hagyományőrzés, de lesz Pogány Induló és Majka koncert, jóga szeánsz, “borhajózás” és egy csomó minden más. 

Energiatakarékosság: korábban kezdődik a Győri Audi ETO KC pénteki felkészülési mérkőzése

Az energiaellátás tehermentesítése érdekében másfél órával előrébb hozták a Brest Bretagne Handball elleni találkozó kezdését.

Barokk pompába öltözik a belváros: hétvégén rendezik meg a XXXIII. Győri Barokk Esküvőt

Jubileumi fogadalom megerősítés, történelmi felvonulás, tűzshow és vezetett séták is várják az érdeklődőket augusztus 7–8-án.