Márki-Zay Péter: Lejárató dokumentumokat küldött rólam a Fidesz a DK-nak

Székely Zoárd 2021-10-25 13:33:00
Így próbálta megzavarni az előválasztás eredményét a kormány.

Lejárató anyagokat küldött Márki-Zay Péterről a Fidesz a Demokratikus Koalíciónak Dobrev Klára kampányához – erről tartott sajtótájékoztatót hétfőn Hódmezővásárhely polgármestere. 

„Két dolog is látszik ebből. Az egyik, hogy a Fidesz ezzel is igyekezett beavatkozni az ellenzéki előválasztásba, és az is, hogy milyen módszerekkel figyel meg embereket"

– értékelte a kormány lépését Márki-Zay Péter, majd kiemelte, hogy korábban az ő hivatali számítógépén is találtak kémszoftvert, és felhívta a figyelmet a Pegasus-botrányra és a Kubatov-listákra is.

Az ellenzék közös miniszerelnök-jelöltje átadta az említett dokumentumokat a sajtó képviselőinek.

„Emlékezzenek tehát mindazokra a pártállami, a kommunizmus legsötétebb idejét idéző megfigyelésekre és profilozásokra, amiket az ellenzékkel szemben a Fidesz rendszeresen megenged magának"

– hangsúlyozta a polgármester.

Elmondta azt is, hogy a dokumentumokat kitakarás nélkül bocsátják a nyilvánosság rendelkezésére, úgy, ahogy Márki-Zay Péter azt megkapta. Mint mondta, teljes transzparenciával rendelkezik, Samsung telefonját bármikor lehallgathatják, mert nincs titkolnivalója.

Sajtótájékoztató

Mindenki Magyarországa Mozgalom - Márki-Zay Péter was live.

„Semmilyen elektronikus lábnyomom nincs. Ha úgy tetszik, nem bizalmas, vagy ha bizalmas is a levelezésem, semmi olyan nincs benne, amit szégyellni kéne. A telefonomat nyugodtan lehallgathatják, a számítógépemet is bárkinek megmutatom"

– mondta Márki-Zay.

Szerinte egyébként sok emberről lehet hasonló dossziéja a Fidesznek, mert úgy véli, Magyarországon sokkal szélesebb a megfigyelés, mint gondolnánk.

„Besúgóhálózat működik az országban, ez egy kézzelfogható nyoma ennek"

– tette hozzá.

Az ellenzék közös miniszerelnök-jelöltje kiemelte,

hogy a dosszié tartalmát a DK nem használta, az előválasztás után átadták neki a „bizalomépítés jeleként”.

A Telex közben kiderítette, hogy egy vidéki város fideszes önkormányzati képviselője adta a dossziét egy DK-s képviselőnek.

Márki-Zay Péter azt is bejelentette, hogy az elhalasztotta erdélyi útját a romániai járványhelyzet miatt, de hangsúlyozta, hogy nagyon fontosak számára a határon túli kapcsolatok, így amint lehetősége adódig, ellátogat a tervezett úti céljaira.

Szólj hozzá!

5 tanács a tökéletes kerti bútor kiválasztásához

A kert ma már sokkal több, mint egyszerű kültéri terület.

Egy apró változtatás, ami sokaknál állandósult

Az utóbbi időben egyre többen alakítjuk úgy a mindennapjainkat, hogy azok ne csak kiszámíthatóbbak, hanem tudatosabban felépítettek is legyenek.

A Somogy megyei közgyűlés visszavonta korábbi határozatát és ezzel kimondta, hogy nem létezett a TISZA-adócsomagja

A testület egyhangú szavazással helyezte hatályon kívül a februári döntést.

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.