Hiába a klímaváltozás, hiába az egyre szélsőségesebb időjárás: a kormány megvétózza a környezetvédelmi csomagot

Bazsó Bálint 2021-10-21 15:45:46
Mert rezsicsökkentés van ám. Az LMP szerint elfogadhatatlan a magyar kormány vétója.

A LMP – Magyarország Zöld Pártja elfogadhatatlannak tartja, hogy a magyar kormány a V4-ekkel együttműködve meg akarja vétózni az Európai Bizottság környezetvédelmi csomagját - olvasható a párt csütörtöki közleményében.

"Nem lehet Magyarország jövőjét rövidtávú politikai céloknak alárendelni, a lakossági rezsiköltségeket hatékonyan és fenntarthatóan csak a az energia felhasználás csökkentésével, az elodázhatatlan zöld fordulattal lehet.  Tudományos tény, hogy a klímaváltozás gyorsul, mindenki megtapasztalhatja a saját bőrén. A klímacélokat erősíteni és nem gyengíteni kell!"

Budapest, 2021. január. A szálló por koncentrációja val az egészségügyi határérték felett

Hozzátették: az LMP hosszú évek óta folyamatosan felhívja a figyelmet arra, hogy a fenntarthatóságot, a környezetvédelmi szempontokat nem hagyhatja a kormány figyelmen kívül, hiszen mi vagyunk az utolsó generáció, akik tehetnek valamit a klímaváltozás ellen.

Az LMP felszólítja Orbán Viktort és kormányát arra, hogy kicsinyes politikai játszmáikkal ne tegyék lehetetlenné a jövő generációk életét - olvasható a Schmuck Erzsébet és Ungár Péter által jegyzett közleményben.

Orbán: Brüsszel azt akarja, hogy kevesebbet fűtsünk és kevesebbet autózzunk

Mint ismert, Orbán Viktor múlt héten, a szokásos péntek reggeli rádiós kinyilatkoztasban többek között arról beszélt, hogy "Brüsszel arra készül, hogy tovább emelje az áram, a gáz és az üzemanyag árát a klímavédelemre hivatkozva"

Szerinte Brüsszel arra készül, hogy azokat adóztassa meg, akiknek saját autója és lakás van.

"Álljon el a bizottság attól a tervtől, hogy fűtsünk kevesebbet és használjuk kevesebbet az autóinkat"

Hasonlóan nyilatkozott Gulyás Gergely is a csütörtöki kormányinfón.

Gulyás: Brüsszel nyíltan támadja a rezsicsökkentést

„Jövő hét szerdán lesz rendes kormányülés. Az okot az adta, hogy ma kezdődik a brüsszeli uniós csúcs, három fő témával. A legfontosabb az energiaárak kérdése, egyfajta rezsikérdés van mindenhol Európában" - mondta a csütörtöki kormányinfón Gulyás Gergely. Az energiaárak kérdésén kívül a migrációval kapcsolatban is fontos viták lesznek, valamint a lengyel alkotmánybíróság döntése is kiváltott vitákat.

A miniszterelnökséget vezető miniszter szerint "az Európai Bizottság átgondolatlan energiapolitikát folytat és valójában nem a klímavédelem, hanem a versenyképesség drámai csökkentése miatt erőlteti a hagyományos energiatermelés leépítését. Emellett kiemelte, hogy Magyarországon kívül mindenhol emelkedett a rezsi ára.

„A V4-es országok az ilyen javaslatokat meg fogják vétózni"

Szólj hozzá!

Interaktív előadást tartanak az onkológiai betegek táplálkozásáról Győrben

Gyakorlati tanácsokkal és kérdezési lehetőséggel várják az érintetteket és hozzátartozóikat.

Emlékhelyek napja, toronylátogatás és kiállítások – friss programokkal készül a Rómer Múzeum

Május 9-én családi programokkal, sétákkal és tárlatvezetésekkel várják az érdeklődőket Győrben.

Pintér Bence: februárban hitelből pótolta ki a Győr-Szol a lakáskasszát, de a közgyűlésen ezt nem voltak hajlandóak beismerni

A polgármester szerint a frissen megkapott adatbetekintési jogkörrel megkezdődött a cég átvilágítása.

Indul a Bringázz a suliba! program

Játékosan ösztönzik a gyerekeket az aktív, környezetbarát közlekedésre – több tízezer diák csatlakozhat.

Rendőrnek adta ki magát a zsaroló – vádat emeltek egy nő ellen Győrben

Szexuális tartalmú üzenetek után több mint kétmillió forintot csalt ki a sértettől, végrehajtandó börtönt kér rá az ügyészség.

A távfűtés leállítását tervezi a Győr-Szol – a meleg idő miatt mától zajlik az átállás

Május közepéig még visszakapcsolható a rendszer, ha lehűlés jön.

Vonat helyett busz jár Csorna és Sopron között öt napon át

Pályakarbantartás miatt teljes vágányzár jön, a menetrend is több ponton módosul.

Mi az a tranzakciós tanácsadás, és milyen helyzetekben lehet rá szükség egy vállalkozásnál?

A vállalkozások életében mindig van az a pont, amikor stratégiai döntéseket kell hozni, hiszen növekedni szeretnének, befektetőket vonnának be, esetleg egy új piacra kívánnak belépni.

Emberrablást terveztek Mosonmagyaróváron - még az akció előtt lecsaptak rájuk a hatóságok

Vádat emeltek négy férfi ellen, a bűncselekményt a lehallgatásoknak köszönhetően sikerült megakadályozni.

Szabó Bálint mikrofonvégre kapta Ágh Pétert

A fideszes politikus csakis ugyanazt hajtogatta.

Ágh Péter tényleg nem fogta fel, hogy a TISZA számára ő nem parlamenti képviselő

A fideszes politikus egyeztetésre hívta Strompová Viktóriát.

A nagykölkedi gumi-ügyben érintett V.Németh Zsoltot javasolja a Fidesz a parlament Élőkörnyezetért Felelős Bizottság elnökének

Furcsa lenne, ha gumihegyhez kapcsolódó korrupció ellen harcoló TISZA jóváhagyná a kinevezését.

A legdrágább döntés az, ha nem döntünk: a magára hagyott erdők ára végül tonnákban és milliókban mérhető

Egy friss kutatás szerint a tétlenség nem természetes regenerációt, hanem romló állapotot és nagyobb veszteséget okoz.

Minimálisan nőtt a hazai gazdaság az első negyedévben - megjöttek a friss KSH adatok

A szolgáltatások húzták a magyar GDP-t, az ipar is segített, de a kilátások továbbra sem egyértelműen rózsásak.

Bezárta és bántalmazta apját egy kemenesaljai férfi - vádat emeltek ellene

A Sárvári Járási Ügyészség személyi szabadság megsértése és könnyű testi sértés miatt indított eljárást.

Indul a szezon, startol a Radó Matiné  – zene, kézilabda és chill hangulat a szigeten

Május elején bulival, meccsnézéssel és street fooddal rajtol Győr egyik leglazább programsorozata.

A Kaposvár csap össze a Falcóval az elődöntőben

Szombaton az Arena Savariában játszák a csapatok az első meccset.

Előkerült Vámos Zoltán!

Úgy néz ki, hogy két és fél héttel a választási veresége csupán búcsúzni jött a főispán.