Máris csúszik a Metro áruházas elkerülő építése Szombathelyen

Bazsó Bálint 2021-10-19 11:01:00
Szeptember végén írták ki a tervezésről szóló közbeszerzést, de szinte rögtön hosszabbítani kellett a határidőn.

Az Európai Unió közbeszerzési honlapján megjelent dokumentum szerint a a 87-89. számú főút, Szombathely elkerülő szakasz kiviteli terveinek elkészítése és a kivitelezési feladatainak megvalósítására kiírt tender eredeti határidejét egy héttel, november 3-ára tolta ki az ajánlatkérő Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.

A csúszás okát nem részletezték, mindössze annyi derül ki, hogy módosították a kiírást.

Ahogyan arról korábban írtunk, a 87-89. számú főút közötti, hiánypótló és persze régóta várt beruházás a tervezett Szombathely és Kőszeg közötti 2X2 sávos gyorsforgalmi út fejlesztésének első üteme.

Hamarosan megkezdődhet a szombathelyi északkeleti elkerülő tervezése

A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. kiírta a 87-89. számú főút, Szombathely elkerülő szakasz kiviteli terveinek elkészítésérről és a kivitelezési feladatok megvalósításáról szóló közbeszerzést. A hiánypótló és persze régóta várt beruházás a tervezett Szombathely és Kőszeg közötti 2X2 sávos gyorsforgalmi út fejlesztésének első üteme.

Az eredeti közbeszerzési kiírás szerint a leendő tervezőnek a 87. főút - a távlati M87 - 2x2 sávos és a 89. főút 2x1 sávos útjának, vagyis a Szombathely északkeleti elkerülőjének a rendelkezésre álló engedélyezési tervek és engedélyek alapján történő megtervezése, a kiviteli tervek elkészítése a feladata.

A tervezett út a Gencsapáti határában lévő körforgalom jelenleg nem használt, negyedik kijáratából indul majd ki és valahol a börtönnél csatlakozik majd be a leendő M87-es főútba. 

A körülbelül hét kilométeres szakasz külön szinten keresztezi majd a Szombathely-Kőszeg és a Szombathely-Sopron vasútvonalakat. 

Emellett a projekt magában foglalja a Puskás Tivadar utca 87. főútra való kikötését is. Az út a Hegyeshalom-Szombathely és Székesfehérvár-Szombathely vasútvonalat külön szintben keresztezi majd.

A leendő út több mint három kilométer hosszan kétszer két sávon épül meg, leállósáv nélkül, de fizikai elválasztósávval. A leendő M87-es, 89-es főút és a 8639-es út találkozásánál különszíntű csomóponttal, valamint 4 darab műtárggyal épül majd meg.

Szólj hozzá!

10 gyakori hiba, amit a kezdő DJ-k elkövetnek

Sok kezdő DJ úgy gondolja, hogy egy sikeres klubfellépéshez elegendő elsajátítani a zeneszámok összekeverésének alapvető technikai fogásait, a gyakorlatban azonban számos kevésbé nyilvánvaló részlettel találkoznak.

Bor, zene és hagyomány: csütörtökön kezdődnek a Győri Bornapok

Tizenöt borvidék 45 pincészete érkezik a Dunakapu térre, három napon át koncertek és boros programok várják a közönséget – az idei rendezvény egyben Győr nyári programsorozatát is lezárja.

Ingyenes, vezetett túrán járhatjuk be a győri Városházát augusztus 27-én

A látogatók a dísztermet és a Bisinger termet is megnézhetik, a részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.

Nem engedték felszállni a buszra, dühében szétrúgta a megálló üvegét egy nő Enesén

Ezzel 230 ezer forintos kárt okozott, rongálás és garázdaság miatt emelt vádat ellene az ügyészség.

BREAKING: Lezuhant a Magyar Honvédség egyik Gripen vadászgépe Szolnok mellett

A pilóta sikeresen katapultált és életben van, Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmi miniszter a helyszínre indult.

Néher András: 868 milliárd forintból fejlesztik a magyar energiarendszert

Az alacsony dunai vízállás megmutatta, hogy az energiaellátás biztonságához a hálózat, az energiatárolás, valamint a szél- és geotermikus energia fejlesztésére is szükség van.

Hajtó Péter maga kért hatósági vizsgálatot az Ipari Park Kft.-nél végzett munkája miatt – több más ügyben is feljelentést tett

A független képviselő szerint Pintér Bence állításai nem felelnek meg a valóságnak, közben fiktív foglalkoztatás, hivatali visszaélés, valamint egyes építésügyi és városfejlesztési döntések miatt is a hatósághoz fordult.

Hajtó Péter, Ferenc pápa szavaival reagált Pintér Bence vádjaira

A független képviselő jogi lépéseket tesz a polgármester feljelentése nyomán.

A korábban Kondora Bálint vezette Vas Megyei Turizmus szövetség az utolsó forintig visszafizette az NKA-tól kapott 10 millió forintos támogatást

Az Ágh Péter kőszegi kampány koncertjét szervező Kezdőkör Egyesület is visszautalt 6 millió forintnyi támogatást.

Vidnyánszky emberét ejtőernyőztette volna a soproni színház igazgatói székébe a város fideszes polgármestere

Végül más feladatot kap Fülöp Péter. Az eset kísértetiesen emlékeztet Jordán Tamás ügyére.

A halhatatlan agyagkatonák és az ingyenes múzeumlátogatás a nyár finisében is várják az érdeklődőket Győrben

Augusztus 20-án ingyenesen látogathatók a Rómer Múzeum kiállításai, az Esterházy-palotában pedig kiemelt szakvezetést is tartanak a kínai agyagkatonák tárlatán.

A fehérjék jelentősége a női élet különböző szakaszaiban

A fehérjék olyan elengedhetetlen tápanyagok, amelyek biztosítják az emberi szervezet működését, az izomépítéstől kezdve az immunrendszer megerősítéséig.

‘gusztus 20, ‘kotmányunk ünnepe: így alakulnak a győri szolgáltatások és nyitvatartások a hosszú hétvégén

A boltok többsége bezár, a hulladékszállítás viszont változatlan marad - összegyűjtöttük az egészségügyi ügyeletekkel és a legfontosabb győri szolgáltatásokkal kapcsolatos tudnivalókat is.

Magyarország úgy válik egyre szárazabbá, hogy közben alig csökken az éves csapadék mennyisége

Az ország fele már most egy melegebb klímaövbe került, 2040 után pedig Magyarország kétharmadán a mainál szárazabb éghajlat lehet jellemző.

Elárverezik a sárvári kisposta épületét

54 millió 229 ezer forint a kikiáltási ára.

Természetes megoldások a mindennapi magabiztosságért

Egyre több férfi kutat megbízható megoldások után, amelyek támogatják a teljesítményüket a mindennapok során.

17 karneválozót kellett a hétvégén kórházba vinni Szombathelyen

Összesen 30 ember kellett ellátniuk a mentőknek.