Kétszer is panaszt tett a Szombathelyi Médiaközpont sikkasztási ügyében kihallgatott gyanúsított, de az ügyészség mindkétszer elutasította azt

ugytudjuk.hu 2021-10-12 07:53:00
Sikkasztás és magánokirat hamisítás miatt nyomoz a hatóság.

2020. februárjában rendelték el a nyomozást a Szombathelyi Médiaközpont ügyében, a hivatalos értesítés szerint visszaélés-gyanús banki tranzakció miatt.

A hírek akkor arról szóltak, hogy Halmágyi Miklós a cég akkori ügyvezetője egy kegyeleti szolgáltatást és két alkalommal magánúton igénybe vett szállást fizetett ki a Médiaközpont bankkártyájával. Az ügyvezető szerint a kegyeleti szolgáltatás fizetésénél pár napra rá vette észre, hogy hibázott és a sajtátja helyett a céges kártyát használta, ezután pedig visszafizette az összeget.

Hogy hol tart most az ügy, azt a Vas Megyei Főügyészségtől kérdeztük meg. Az ügyészség válaszában azt írta, hogy az ügy továbbra is nyomozati szakaszban van, azt a Zala Megyei rendőrség végzi.

Az ügyészség arról is tájékoztatott, hogy a vádlott két ízben is panaszt nyújtott be:

Az ügyben a gyanúsított jelentett be panaszt a nyomozó hatóság azon intézkedésével szemben, amellyel őt 2021 márciusában 1 rendbeli kisebb értékre, üzletszerűen és folytatólagosan elkövetett sikkasztás bűntette és 1 rendbeli folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt gyanúsítottként hallgatta ki.

Szintén a gyanúsított jelentett be panaszt a nyomozó hatóság azon intézkedésével szemben, amellyel őt 2021 augusztusában 1 rendbeli kisebb kárt okozó, folytatólagosan elkövetett csalás bűntette és 1 rendbeli folytatólagosan elkövetett hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt gyanúsítottként folytatólagosan kihallgatta.

A járási ügyészség a panaszokat megalapozatlannak tartotta, ezért azokat elutasította.

Szólj hozzá!

A tiszta otthon belső rendezettséget is ad!

Sokan hajlamosak a takarítást szükséges rossznak, kötelező rutinnak tekinteni, amit minél hamarabb le kell tudni.

Nem befolyásolja a nemzeti ünnep a hulladékszállítást

Augusztus 20-án is tessék kitenni a kukákat.

Hétfőn fogják irtani a szúnyogokat Szombathelyen

Melegvérű állatokra nem, de méhekre ártalmas a használt vegyi anyag.

Nem csak a sajtóban olvashatsz szerelmi sztorikat – át is élheted!

A szerelmi kapcsolatok mindig is fontosak voltak az emberek számára: akár a sajátunkról, akár másokéról van szó, rengeteg izgalmas témát és eseményt szolgáltat egy ilyen viszony. Nem véletlen, hogy gyakran a bulvárhírek központi témáit is ezek adják – sokak figyelmét lekötik a sztárok magánéletével kapcsolatos hírek.

Megkezdődött a szombathelyi vasútállomás épületének renoválása

Már fel is van állványozva az épület. 250 millió forintot költenek el rá.

Itt a hőségriadó: ne hagyjon gyermeket vagy állatot zárt autóban, egy percre se!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni, mert a gondatlanságnak visszafordíthatatlan következményei lehetnek.

Útfelújítás miatt félpályás útlezárás lesz a szombathelyi elkerülőn

Az Ipari út és a Szombathely Center között kell számtani torlódásra.

3 milliárd 800 millió forintot is meghaladta a Voks 2025-re elvert közpénz

Ez háromszor több, mint amit a kormány tavaly elköltött kórházi klímákra.

Hogyan válassz mikrofont otthoni munkához?

Az otthoni munkavégzés során egyre nagyobb szerephez jut a megfelelő hangminőség biztosítása a videóhívások alatt.

Szombathelyi otthona előtt vert meg egy férfi egy lányt

A lány mopedje elromlott, ezért nem tudott leparkolni miatta.