Ismét Verstappen az élen az összetettben

Bazsó Bálint 2021-10-10 16:15:00
Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Török Nagydíjat, melyen címvédő és hétszeres világbajnok csapattársa, Lewis Hamilton csak ötödik lett, így a másodikként célba érő Max Verstappen átvette a vezetést az összetettben.

A 32 éves Bottasnak ez az idei első, és pályafutása 10. futamgyőzelme, ráadásul az utolsó körben a plusz egy világbajnoki pontot érő leggyorsabb kört is megfutotta.

Verstappen a Red Bullal végig magabiztosan tartotta a második helyet, és hat ponttal vezet a világbajnoki pontversenyben a motorcsere miatt csak a 11. helyről rajtoló és ötödikként célba érő Hamilton előtt. Az esős Török Nagydíjon Sergio Pérez, a Red Bull mexikói versenyzője végzett harmadikként.

Az időjárás, a magas páratartalom, valamint a nedves aszfalt ellenére tiszta volt a rajt, mely után Bottas megtartotta a vezető helyet, mögötte pedig Verstappen és Charles Leclerc (Ferrari) fordult el a második és a harmadik helyen az első kanyarban. A 11. pozícióból startoló Hamilton a körülményekre tekintettel óvatosan kezdte meg a felzárkózást, de amikor megtalálta a kedvező előzési pontokat a pályán, akkor egymás után hagyta le az ellenfeleket, és a 15. körben már ötödik volt.

A versenytáv feléhez érve Bottas magabiztosan száguldott az élen, Verstappen és Leclerc pedig tartotta a második, harmadik helyet, míg Hamilton a negyedik Pérezt próbálta üldözni. A brit címvédő a vezető Bottastól nagyjából 18 másodperccel maradt el, és ezen nem is igazán tudott csökkenteni. A 35. körben aztán Hamilton megtámadta Pérezt, de a mexikói versenyző határozottan és agresszívan visszaverte a brit előzési kísérletét.

Az élmezőnyben száguldók közül először Verstappen állt ki a boxba kerékcserére, mégpedig a 37. körben, egy körrel később pedig Bottas kapott friss abroncsokat. Pérezt ugyanekkor hozta a Red Bull új gumikért, a vezetést átvevő Leclerc pedig arról érdeklődött a csapatrádión, hogy fent hagyhatják-e autóján azokat a gumikat, amelyekkel startolt. Közben Hamiltont is a boxba hívta a Mercedes, de a hétszeres világbajnok azt mondta, szerinte rossz döntés lenne a kerékcsere, a pálya már szinte száraz, ezért gyorsabbnak érzi a használt abroncsokat.

Bottas aztán 12 körrel a leintés előtt utolérte Leclerc-t, akit meg is előzött, a Ferrari monacói pilótája pedig egy körrel később a boxba hajtott új gumikért. Hamiltont az 51. körben meggyőzte a csapata arról, hogy álljon ki friss abroncsokért, így a címvédő ötödiknek állt vissza a mezőnybe.

A futamot nyerő Bottas végig magabiztosan vezetett, Verstappennek pedig a második hely elegendő volt ahhoz, hogy az összetettben az élre álljon. A konstruktőri vb-pontverseny szempontjából Pérez harmadik pozíciója volt fontos a Red Bullnak, Hamilton pedig az utolsó körökben a csapatrádión határozottan kifogásolta, hogy nem hallgattak rá, és kihívták kerékcserére.

A vb két hét múlva, az Egyesült Államok Nagydíjával folytatódik a texasi Austinban.

Szólj hozzá!

Több száz tulipánhajtást loptak el a győri Árkád közeléből

Értjük, hogy aki a virágot szereti rossz ember nem lehet, de azért van egy határ. 

Pontosította a kormány az üzemanyag „védett áráról” szóló rendeletet

Az új szabályok szerint rendszám nélküli járművek is tankolhatnak kedvezményes áron, ha igazolni tudják a magyar honosságot.

Mutatjuk a hétvége győri programkínálatát

A megemlékezés mellett a szórakozás is garantált.

KSH: masszívan visszaesett az építőipari termelés az év elején

Januárban éves alapon és az előző hónaphoz képest is jelentősen csökkent az ágazat teljesítménye.

Negyedik nekifutásra lett Körmendnek költségvetése

A kosárlabda csapat is megkapta a kért 15 millió forintos támogatást.

Szó sem volt Orbán gyerekeinek fenyegetéséről az eredeti videóban

Egy kiberbiztonsági szakértő szerint manipulált lehet az a felvétel, amely után a miniszterelnök felhívta a gyermekeit. 

Győr környéki programokat ajánlunk az ünnepi hétvégére

Találkozhatunk angyalokkal, kóstolhatunk csokit szerzetesekkel, de lesz élményfestés, és nőnapi batyus bál is. 

Március 15-én is elszállítják a szemetet Győrben

Ugyanakkor a hulladékudvarok zárva lesznek, ahogy az ügyfélszolgálat is.

„Minden idők legnagyobbja” - a Fidesz már most tudja, mekkora lesz a vasárnapi Békemenet

A kormánypárti politikusok szerint a március 15-i felvonulás történelmi lesz, csak az a kérdés: honnan tudják ezt előre?

Kitüntette Gagyi Leventét a honvédelmi minisztérium

A honvédelem érdekében huzamos időn át végzett eredményes tevékenységét ismerték el.

Ismerjék meg a Győr applikációt

Új digitális kommunikációs platform indul a városban.

Leucisztikus feketerigót fotóztak Szombathelyen

Egy ritka genetikai rendellenessége van ennek a madárnak.

Szombaton kinyit a szombathelyi Kalandváros

Úgy néz ki, hogy kiváló idő fogadja a gyerekeket.

Évek óta ígérik, de még mindig nincs kész a mosonmagyaróvári tanuszoda

Nagy István agrárminiszter “sohavégetnemérős” sztorija az el nem készülő projekttel.

Több pénz jut idén a kultúrára a győri költségvetésben 

Pintér Bence szerint a 2026-os büdzsé jelentős többletforrást biztosít a város kulturális intézményeinek és programjainak.