Dobrev Klára: a változás elkezdődött

Bazsó Bálint 2021-09-30 21:56:00
Bár hivatalos végeredmény még nincs - helyszíni forrásaink szerint eredmény éjfél után várható - Dobrev Klára máris megtartotta győzelmi beszédét.

"A közös nevezőt úgy hívják, hogy Dobrev Klára"

- adta meg a hangulatot Molnár Csaba (mint ismert, ez Karácsony Gergely szlogenje), aki szerint ezzel a politikus a vidék és a főváros, valamint a pártok közötti közös nevező. A DK kampányfőnöke kiemelte: Dobrev 76 körzetet nyert, ami több, mint ahányban a DK egyéni jelöltjei győztek.

Pódiumra lépett a DK elnöke, Dobrev Klára férje és a Fidesz kedvenc kampányszlogenje: Gyurcsány Ferenc is, aki közölte: "nincs alku a Fidesz világával".

Gyurcsány szerint pártjuk "integráló erő", szerinte pedig az európai és "hazafias" áramlatok együttműködés adhatja meg a sikeres választ a Fidesz ellenében. 

Dobrev: van 600 ezer demokrata

A DK miniszterelnök-jelöltje - miután gratulált és megköszönte a támogatást - közölte: van 600 ezer demokrata, aki tesz azért, hogy hazánk "újra európai demokratikus ország" legyen.

Dobrev Klára külön kiemelte és köszöntötte a női ellenzéki politikusokat, akik - mint mondta - 2026-ban már kétszer annyian lesznek mint most, hogy "ne egy olyan roszágban éljünk, ahol a miniszterelnök szerint a politika nem nőknek való". 

Megköszönte a többi miniszterelnök-jelöltnek is a "tisztességes, demokratikus, és néha fűtött hangulatú versenyt". Szerinte megmutatták az országnak, hogy milyen az, amikor a vita és versengés valójában az országnak szó, nem a gyűlöletről. 

A DK politikusa szerint a változás elkezdődött, és nem állnak meg addig, amíg jövőre azt mondhatják, hogy "egy európai köztársaságban élünk majd". 

Szólj hozzá!

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.

A kormány elrendelte a szennyezett zúzott kő eltávolítását Szombathelyen

A kormány a leginkább szennyezett területen, a szombathelyi Oladi plató városrészben elrendelte az érintett útszakaszokon az azbeszttel szennyezett zúzott kő eltávolítását - jelentette be Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön Budapesten.

A Duna két arca a győri régióban: 72 éve pusztító árvíz, ma rekordközeli alacsony vízállás

Míg 1954-ben a folyó elöntötte a Szigetközt és Révfalut, idén a rendkívüli alacsony vízszint okoz aggodalmat.

Beiktatták Takács Tibort, Vas megye új rendőr-főkapitányát

Ma tartották az ünnepélyes állománygyűlést.

Egy klímaberendezés mögé rejtettek több mint négyezer doboz cigarettát - a GYMS megyei NAV kutyáját azonban nem tudták becsapni

A pénzügyőröknek gyanús lett a szinte üres furgon, végül 4550 doboz bolgár zárjegyes cigaretta került elő a padló alól.

Próbáld ki az egyedi vászontáskát: stílus és környezettudatosság

Mindannyian szeretnénk valami újat, valami személyeset, ami igazán tükrözi a személyiségünket. És ha már a mindennapi bevásárlásról van szó, miért ne lehetnénk divatosak?

KSH: 764 ezer forintra nőtt a bruttó átlagkereset májusban

A nettó átlagkereset meghaladta az 535 ezer forintot, a reálbérek pedig 9 százalékkal emelkedtek egy év alatt.

Új szolgálati autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ

A Versenyképes Járások Program támogatásával beszerzett jármű a sürgős gyermekvédelmi beavatkozásoknál és a 34 településen dolgozó szakemberek mindennapi munkájában is segítséget nyújt.