Bécsben október 1-től szórakozóhelyekre és nagyobb rendezvényekre csak oltottak és a fertőzésen átesettek mehetnek

Farkas Bazsi 2021-09-21 17:56:24
A koronavírus-fertőzöttek számának gyors növekedése miatt Michael Ludwig Bécs polgármestere szakértőkkel való konzultációja után ma délután szigorításokról döntött.

Az intézkedések október 1-től lépnek érvénybe, egyelőre egy hónapra. Bécsben már eddig is szigorúbb szabályok voltak érvényben, mint a többi tartományban. A szórakozóhelyeket és a nagyobb, 500 fő feletti bel- és kültéri rendezvényeket októbertől csak azok látogathatják, akik megfelelnek az úgynevezett 2G-szabálynak – vagyis oltva vannak, vagy már átestek a koronavírus-fertőzésen.

A személyzetre vonatkozó szabályok kicsit engedékenyebbek: ők akkor is dolgozhatnak, ha negatív PCR-tesztet tudnak felmutatni. A kereskedelemben a vásárlóknak a boltok területén FFP2-es maszkot kell majd hordaniuk, de az eladóknak elég valamilyen, a szájat és orrot eltakaró maszkot felvenni.

Az új intézkedések célja többek között az oltottak számának a növelése. A bécsi kórházakban most 214 fertőzöttet ápolnak, az intenzíven levők átlagéletkora 48 év. A kapacitások bővítése érdekében a városvezetés már elrendelte a nem sürgős operációk elhalasztását. Michael Ludwig elmondta, ha szükséges, további szigorító intézkedések bevezetésére is sor kerül, fontolgatják például a 3G-szabály bevezetését a munkahelyeken - tudósított a magyarok.orf.at.

Szólj hozzá!

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.